Autor: Archidiecezja Łódzka
Bp Pękalski: kiedy jesteśmy miłosierni jesteśmy z Boga

O miłosierdziu mówił podczas Mszy Św. w kolejnym Wielkopostnym kościele Stacyjnym Łodzi Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski.

Wierni Archidiecezji łódzkiej spotkali się na wspólnej modlitwie w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, która w V poniedziałek Wielkiego Postu była Kościołem Stacyjnym. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski.

Odnosząc się do Ewangelii z dnia o kobiecie, która została pochwycona na cudzołóstwie i została przyprowadzona do Pana Jezusa, Ksiądz Biskup zwrócił uwagę na to, że Jezus patrzy na tę kobietę sercem.

„O kim możemy powiedzieć, że jest miłosierny? Co to znaczy, że miłosierni są błogosławieni czyli szczęśliwi?”- pytał duchownym.

Dalej w swoim słowie refleksji wyjaśnia, że w Piśmie Świętym miłosierdzie najczęściej odnosi się do Boga. „Kiedy jesteśmy miłosierni jesteśmy z Boga. Kiedy jesteśmy miłosierni jesteśmy dziećmi, które naśladują Ojca który jest w niebie. Być miłosiernym to znaczy być ludzkim, być dla drugiego człowieka”- wyjaśniał kaznodzieja.

W swojej homilii Bp Pękalski wyjaśnił także w jaki sposób możemy być miłosierni. „Miłosierdzie możemy czynić krocząc dwiema drogami. Najpierw przebaczając drugiemu człowiekowi, następnie poprzez przychodzenie ludziom z pomocą”- powiedział Ksiądz Biskup.