Łódzkie Kościoły Stacyjne 2020 #6 – Kościół św. Józefa Oblubieńca N.M.P. (Ruda Pabianicka)

O Modlitwie Pańskiej – Ojcze nasz – mówił w swoim rozważaniu podczas liturgii stacyjnej ksiądz biskup Ireneusz Pękalski – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej. We wtorek - po I Niedzieli Wielkiego Postu - Kościołem Stacyjnym była świątynia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Rudzie Pabianickiej.

- Na modlitwie nie bądźcie jak obłudnicy! – to jest wezwanie do naszej osobistej, szczerej i pokornej modlitwy. Jezus nie tylko wzywa nas do tego, żebyśmy nie szczędzili czasu na rozmowę z Bogiem tj. na modlitwę, ale także w wielu miejscach ewangelii możemy zobaczyć Jezusa modlącego się. Przykładem może być czas czterdziestu dni postu Jezusa na pustyni, to nie był tylko czas postu, ale to był też czas modlitwy. – zauważył bp Pękalski.

Po błogosławieństwie kończącym liturgię ksiądz proboszcz poprowadził Koronkę do Bożego Miłosierdzia, za którą podczas pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi można uzyskać odpust zupełny.