Autor: Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: łaska jest miłością

„Łaska dotyka człowieka w jego wnętrzu. Nie musi ona polegać na tym, że się zmienia od razu rzeczywistość na zewnątrz. Łaska jest miłością i dotyka człowieka w jego wnętrzu, bo wnętrze nie jest dostępne dla prześladowców”- mówił podczas Mszy Św. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Metropolita Łódzki sprawował Eucharystię w domowej kaplicy. Msza Św. była transmitowana na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej. W swoim słowie kaznodzieja mówił m. in. że kiedy jest się wolnym człowiekiem, to jest się świadkiem i pociąga się za sobą innych. „To w jaki sposób posiadasz siebie jest czymś co wielu imponuje i też chciałoby mieć. Wtedy pójdą za tobą, za wolnym człowiekiem. Pójdą za takim świadectwem.”

Na zakończenie Eucharystii została zaśpiewana Suplikacja z prośbą o ustanie pandemii na świecie.

W codziennych Eucharystiach z metropolitą łódzkim transmitowanych on-line z kaplicy domu biskupiego można uczestniczyć codziennie o godz. 7:30, a w niedzielę o godzinie 9:30 wchodząc na stronę www.archidiecezja.lodz.pl lub na kanale YouTube Archidiecezja Łódzka.