Autor: Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: mamy być światłem!

„Św. Paweł uświadamia nam, że nie tyle mamy światło, ale że mamy być światłem”- mówił w swojej homilii Metropolita Łódzki. Msza Św. sprawowana była w poniedziałkowy poranek, w domowej kaplicy Abp. Rysia.

Dalej w swoim słowie Ksiądz Arcybiskup wyjaśnił na czym polega różnica między kimś, kto ma światło, a kimś kto jest światłem. „Różnica ta wyraźnie pokazania jest w dzisiejszej Ewangelii. Przełożony Synagogi jest tym, który ma światło. Wie, że jest szabat, zna przepisy dotyczące szabatu i wie, że trzeba go uszanować. Jezus jego sposób przeżywania i głoszenia szabatu nazywa obłudom. To jest bardzo zewnętrzne podejście”- mówił Ksiądz Arcybiskup.

Kaznodzieja wyjaśnił także, że to właśnie Jezus jest światłem i sobą pokazuje jak należy przeżywać szabat i ten dzień jest działaniem Boga i wyzwoleniem człowieka. „Jezus pokazuje normę sobą, tym jak postępuje i jak działa. Nie tylko głosi normę, tak jak to czyni przełożony Synagogi”- powiedział Abp Ryś.

W codziennych Eucharystiach z metropolitą łódzkim transmitowanych on-line z kaplicy domu biskupiego można uczestniczyć codziennie o godz. 7:30, a w niedzielę o godzinie 9:30 wchodząc na stronę www.archidiecezja.lodz.pl lub na kanale YouTube Archidiecezja Łódzka.