Abp Ryś: to ta Krew pokazuje, jak cię Bóg kocha!

- Jeśli mamy, a kto z nas nie ma takiego poczucia, że najważniejsze w życiu relacje nam się porozpadały, poniszczyły się, że tam gdzie powinniśmy doświadczać pięknej jedności więzów relacji, bliskości miłości jest zada, brak wybaczenia, rozpad, to może ważne jest, by usłyszeć od św. Katarzyny z Sienny – piszę do ciebie w najdroższej Krwi Chrystusa. Tę Chrystusową Krew masz w sobie, bo jesteś dzieckiem Boga. To ta Krew pokazuje, jak cię Bóg kocha. Otwórz się na działanie Krwi Chrystusa. – apelował arcybiskup Grzegorz.

O świętej Katarzynie ze Sieny – patronce Europy i doktorze Kościoła - która pisała do wielkich tego świata zanurzając ich w drogocennej Krwi Chrystusa mówił metropolita łódzki podczas porannej Mszy świętej celebrowanej w kaplicy domu biskupów łódzkich.

- W tych wszystkich sytuacjach, w których rozpada się jedność, a to jest dzisiaj takie doświadczenie, o którym wszyscy mówimy, pojawia się pytanie: jaki jest lek na brak jedności? Jaki jest sposób na odbudowanie wspólnoty? Lek jest tylko jeden – dać się skonfrontować z najdroższą Krwią Jezusa. Najdroższa Krew Jezusa jest argumentem – bo czasem jak nie mamy już żadnego innego argumentu to mówimy – na rany Chrystusa – jak cię jeszcze do tego przekonać? Jak się poddajemy działaniu tej krwi, to ona oczyści nas  z każdego grzechu! – podkreślił arcybiskup Grzegorz.

- Gdzie jest źródło rozłamu, kryzysu? Jest w grzechu! W czyim grzechu? W moim grzechu! Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy! Każdy, kto mówi, że nie ma grzechu czyni z Boga kłamcą. To słowo pokazuje, że nie leczy się braku jedności nie widząc własnego grzechu! To mój grzech jest  przyczyną rozpadu jedności! To krew Jezusa Chrystusa, oczyszcza nas z każdego grzechu! – zaznaczył łódzki pasterz.