
W przedszkolu realizowany jest PROGRAM EKOLOGICZNY dla dzieci "Przedszkolak i środowisko" współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

30 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się hospitacje 6 nauczycielek z Białegostoku, a następnie w sobotę i niedzielę razem uczestniczyłyśmy w konferencji w Polskim Stowarzyszeniu Montessori na temat: „Mistrzostwo pedagogiczne – droga nauczyciela Montessori” prowadzonym przez Ingeborg Muller-Hohagen i Christianę Kamiński z Monachium.

29 kwietnia odwiedził nas teatr „Pacuś” z przedstawieniem p.t.: „O Szewczyku Dratewce”. Przypomnieliśmy sobie podstawowe zalety i zasady obecności na łonie natury i usłyszeliśmy o przygodach Dratewki.

Następnego dnia w przedszkolu każdy rysował to, co najbardziej zapamiętał z wycieczki. Tak jak przypuszczaliśmy mieliśmy problemy z odcieniami zieleni. Ciekawie wyglądały obrazki ze stawem w kształcie litery „L”. Wyraźnie narysowane zostały korzenie naziemne platanów, labirynty bukszpanów i deszcz, który zaczynał padać gdy wsiadaliśmy do autokarów. Okazało się że w rysunków powstała kr... czytaj dalej»

Następnie przejechaliśmy do Nieborowa, gdzie w izbie łowickiej uczestniczyliśmy w zajęciach przybliżających nam zwyczaje łowickie i wystrój domu z terenów Łowicza. Później poznaliśmy sposób prania na dawnej wsi. Każdy chętnie prał na tarze, wyżymał, a nawet maglował ręcznie. Dalej tworzyliśmy wycinanki łowickie, każdy zabrał taką ozdobę łowicką do domu. Później przeszliśmy do pałacu Radziwiłłów. ... czytaj dalej»