Wniebowstąpienie Pańskie 24.V.2020

 

1. Dzisiaj jest Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypada w VII Niedzielę Wielkanocną. Dzisiejsza Uroczystość, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów – pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Chrystusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy na przebywanie w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

 

2. Za tydzień – Niedziela Zesłania Ducha świętego. Do tego Święta przygotowujemy się w czasie Nowenny, która jest odprawiana w trakcie wieczornych nabożeństw.

 

3. W maju, codziennie – także dzisiaj – o godz. 18oo odprawiane jest w naszym kościele Nabożeństwo majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Po Nabożeństwie sprawowana jest Msza św. wieczorna.

 

4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących, i tych, które Pan Bóg powołał do siebie. Przez cały dzień – w czasie Mszy św. i Nabożeństwa majowego – w swoich modlitwach dziękujmy Bogu, za wstawiennictwem Najświętszej z wszystkich Matek, za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, prosząc o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

 

5. W miniony wtorek – grupa młodzieży z naszej Parafii otrzymała sakrament Bierzmowania. Dla kandydatów do bierzmowania z młodszych roczników spotkania katechetyczno – duszpasterskie zostaną wznowione po ustaniu pandemii, czyli najprawdopodobniej po wakacjach.

 

6. W najbliższy piątek, a jest to ostatni piątek okresu wielkanocnego - odbędzie się w naszej parafii ostatnie indywidualne skupienie wprowadzające w ogrom Bożego Miłosierdzia. W programie: od godz. 15oo ( czas Godziny Miłosierdzia) będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu – do Mszy św. wieczornych. Msze św. będą z nauką i będzie też okazja do spowiedzi. Spowiedź będzie od godz. 15oo do g. 1630 i od godz. 1730 do g. 19oo. Zachęcamy do odnowy wewnętrznej i korzystania z sakramentów Miłosierdzia Bożego. Warto tutaj uświadomić sobie, że kończący się w tym tygodniu okres Wielkanocy, to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Przypomina o tym komunikat Kurii Metropolitalnej Łódzkiej: „okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej trwa w Kościele w Polsce do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, czyli do dnia 31 maja 2020 roku.”

 

7. Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja przypomina, że jeszcze w najbliższą środę można rozliczyć formularze podatkowe, (tzw. PITY) w czytelni parafialnej w godz. od 11oo do 13oo.

 

8. W naszym kościele kontynuowane są prace remontowe, które koncentrują się przy wieży głównej oraz na dachu i w kopule z wymianą witrolitu. Te prace trwać będą przez całe lato. Za wszystkie ofiary składane na ten cel, wpłacane także na konto parafialne – serdecznie dziękujemy.

 

9. Przypominamy, że według obowiązujących ostatnio limitów dotyczących liczby wiernych uczestniczących w liturgii w kościołach – w naszej parafialnej świątyni limit ten wynosi:                           

A. Kościół górny – 210 osób                                                                                                                      

B. Kościół dolny – 66   osób                                                                                                                        

C. Kaplica pogrzebowa – 16 osób                                                                                                             

W dalszym ciągu wchodząc do kościoła należy zachować między sobą większe odległości – ponad      2 metry, mając maseczki ochronne na usta i nos . Komunię św. przyjmujemy na rękę , w procesji, na stojąco.                                                                                                                                              Przypominamy także, że niedzielne Msze św. o godz. 7oo sprawowane są w kościele górnym.

 

10. W Księgarni parafialnej do nabycia prasa katolicka, do lektury której gorąco zachęcamy. Tam także wiele innych, ciekawych wydawnictw religijnych.                                                                                      

 

VI Niedziela Wielkanocna 17.V.2020

 

Czytaj więcej: VI Niedziela Wielkanocna 17.V.2020

V Niedziela Wielkanocna 10.V.2020

 

Czytaj więcej: V Niedziela Wielkanocna 10.V.2020

IV Niedziela Wielkanocna 3.V.2020

 

Czytaj więcej: IV Niedziela Wielkanocna 3.V.2020

III Niedziela Wielkanocna 26.IV.2020

 

Czytaj więcej: III Niedziela Wielkanocna 26.IV.2020

II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego 19.IV.2020

 

Czytaj więcej: II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego 19.IV.2020

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia