VI Niedziela Wielkanocna 26.V.2019

1. Komunikaty

2. Dzisiaj, w VI Niedzielę wielkanocną, w modlitwach swoich pamiętajmy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, najwspanialsza ze wszystkich Matek i wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych, niech zawsze radują serca wszystkich mam. Pamiętajmy także o mamach, które wypełniły swoje macierzyństwo i odeszły do wieczności. Niech nasze modlitwy będą podziękowaniem za otrzymane dobro i pozwolą radować się życiem wiecznym w niebie.

= W najbliższy piątek, rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Ducha Świętego. O dary Ducha świętego modlić się będziemy w czasie wieczornych Nabożeństw.

= Za tydzień, w VII niedzielę wielkanocną przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Do końca miesiąca, codziennie (także dzisiaj) o godz. 18oo odprawiane jest Nabożeństwo majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Natomiast w sobotę, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego, które patronuje naszej Parafii.

4. Jutro, we wtorek i w środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje – dawne Dni Krzyżowe. Także w naszej parafii pomodlimy się do Boga w różnych potrzebach, zwłaszcza o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy oraz w intencjach dziękczynnych za otrzymane dobro, w tym za pokarm, który daje nam ziemia. Te modlitwy o Urodzaje podejmiemy przez kolejne trzy dni – po Mszy św. o godz. 8oo i w czasie Nabożeństw majowych.

5. Dzisiaj na Sumie przystąpi (przystąpiła) do I Komunii św. kolejna grupa dzieci – ze szkoły podstawowej ŁSO. Dzieląc się tą radosną informacją z całą wspólnotą parafialną, prosimy o modlitwę w intencji dzieci pierwszokomunijnych, aby zawsze trwały przy Chrystusie Eucharystycznym. Chrystus przychodzący do nas w Komunii św. to najwspanialszy dar – jaki możemy wszyscy – także dorośli – otrzymać, jeżeli tylko będziemy uczestniczyli we Mszy św. w każdą niedzielę i święto. Dzisiaj jeszcze dla dzieci i ich rodzin – Nabożeństwo dziękczynne, o godz. 17oo. Przez cały tydzień dzieci Komunijne uczestniczą w tzw. „Białym Tygodniu” przychodząc do kościoła na godz. 18oo

6. Za tydzień, 2 czerwca – uroczystość rocznicy I Komunii św. – na Mszy św. o godz. 830 – dla uczniów ze szkół podstawowych nr 137 i ŁSO, zaś na Mszy św. o godz. 1130 – dla uczniów ze szkół podstawowych nr 11, 19 i 67. Dla dzieci rocznicowych ze szkół nr 137 i ŁSO ( grupa z Mszy św. o g. 830) -- Nabożeństwo pokutne i spowiedź w piątek, 31 maja, o godz. 16oo. Dla dzieci rocznicowych ze szkół nr 11, 19 i 67 ( grupa z Mszy św. o g. 1130) -- Nabożeństwo pokutne i spowiedź w sobotę , 1 czerwca, o godz. 9oo.

7. W najbliższą sobotę, 1 czerwca (w Dzień Dziecka) młodzież naszej parafii – po kanonicznym przygotowaniu i zdaniu egzaminu – otrzyma Sakrament Bierzmowania, którego udzieli Ks. Biskup Marek Marczak, na Mszy św. o godz. 11oo. Dla kandydatów do Bierzmowania specjalne spotkania modlitewno-duszpasterskie będą w środę (29 maja), czwartek (30 maja) i piątek (31 maja) – o godz. 1715 !. ( w piątek- – nab. pokutne i spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków).

8. W tym tygodniu, 1 czerwca przypada I sobota miesiąca. Rano, o godz. 8oo – Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi i Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem . Będzie wtedy zakończenie adoracji – gdyż jak było podawane już w ogłoszeniach w tą sobotę będzie w naszym kościele szereg nabożeństw okolicznościowych - Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci, Msza św. z Bierzmowaniem, śluby… Po południu okazja do indywidualnej adoracji będzie po bierzmowaniu – od ok. godz. 1215 do g. 1515 ( do ślubów). Wieczorem, o godz. 1730 – Różaniec Fatimski z Litanią do Najśw. Serca Jezusowego.

9. W czwartek, po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

10. Dzisiaj, przy wyjściu z kościoła, odbywa się zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie dla dzieci, organizowane przez Caritas. Za złożone ofiary – dziękujemy.

11. Przy naszym kościele rozpoczęły się prace remontowe, które koncentrują się przy wieży głównej. Okazało się bowiem , że jej stan techniczny jest zły – jest to bowiem konstrukcja budowana ze starym kościołem, liczy ponad sto lat – obecnie odpada na górze tynk i naklejana fasada z terakoty, co grozi katastrofą i wypadkiem. Wokół wieży stawiane są rusztowania i prowadzone prace naprawcze. Są one bardzo kosztowne – ze względu na wysokość – dlatego będą prowadzone specjalne zbiórki na ten cel. Prace remontowe potrwają do jesieni.

12. W Księgarni Katolickiej do nabycia prasa religijna i inne wydawnictwa.

V Niedziela Wielkanocna 19.V.2019

 

2. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas Nabożeństw majowych, które w naszym kościele celebrujemy codziennie (także dzisiaj) o godz. 18:oo. Po Nabożeństwie sprawowana jest Eucharystia, czyli Msza św.

 

3. Dzisiaj, na Sumie przystąpi (przystąpiła) do I Komunii św. druga grupa dzieci z naszej parafii. Dzieląc się tą radosną informacją z całą wspólnotą parafialną, prosimy o modlitwę w intencji dzieci pierwszokomunijnych, aby zawsze trwały przy Chrystusie Eucharystycznym. Chrystus przychodzący do nas w Komunii św. to najwspanialszy dar - (prezent) - jaki możemy wszyscy – także dorośli - otrzymać, jeżeli tylko będziemy uczestniczyli we Mszy św. w każdą niedzielę i święto. Wszyscy jesteśmy, w dzień święty, na Ucztę Eucharystyczną zaproszeni, aby już tu, na ziemi wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Dzisiaj jeszcze dla dzieci komunijnych i ich rodzin – Nabożeństwo dziękczynne, o godz. 17:oo. Przez cały tydzień dzieci komunijne uczestniczą w tzw. „Białym Tygodniu” przychodząc do kościoła na godz. 18:oo

 

4. Za tydzień, także na Sumie – I Komunia św. dla dzieci ze szkoły podstawowej ŁSO. Dla tych dzieci – Nabożeństwo pokutne i pierwsza spowiedź – w piątek, 24 maja, o godz. 17:oo, a w sobotę (25 maja) o godz. 9:oo – Nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

 

5. Rocznica I Komunii św. w naszej parafii będzie miała miejsce w niedzielę, 2 czerwca. Dla dzieci rocznicowych i dla ich rodziców odbędą się w naszym kościele specjalne spotkania duszpastersko-organizacyjne według następującego planu: - jutro, w poniedziałek (20 maja), o godz. 16:45 - dla rodziców i dzieci ze szkół nr 137 i ŁSO - we wtorek, 21 maja, o godz. 16:45 - dla rodziców i dzieci ze szkół nr 11, 19, 67

 

6. Sakrament Bierzmowania udzielany będzie w naszej parafii - w sobotę, 1 czerwca. Do Bierzmowania przystępuje młodzież (także dorośli) po odpowiednim przygotowaniu na lekcjach religii i w kościele, oraz po zdaniu egzaminu z wiedzy i dojrzałości chrześcijańskiej. Taki egzamin dla kandydatów do bierzmowania będzie w środę, 22 maja, od godz. 16:30.

 

7. Jutro, w poniedziałek, 20 maja, odbędzie się w naszej Parafii spotkanie kapłanów przeżywających 40. rocznicę przyjęcia Święceń kapłańskich. (rocznik ks. Jana Biedy i ks. Proboszcza) Na Mszę św. z udziałem Jubilatów i Ks. Arcybiskupa Seniora Władysława Ziółka, wszystkich gorąco i serdecznie zapraszamy. Ta Jubileuszowa Msza św. rozpocznie się o godz. 12:oo !!!

 

8.Przy naszym kościele rozpoczęły się prace remontowe na dachu, kopule i wieży głównej. Przy wieży stawiane są już rusztowania, gdyż tam te prace trzeba rozpocząć najwcześniej, bo odpada tynk i naklejana fasada z terakoty, co grozi katastrofą i wypadkiem, gdyby spadło na przechodzących obok ludzi. Prace remontowe potrwają do jesieni.

 

9. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej.

 

10. Parafia Najświętszej Eucharystii, przy ul. Ks. J. Popiełuszki, organizuje we wrześniu pielgrzymkę n Maltę – wyspę św. Pawła. Szczegóły na plakatach. Zebranie organizacyjne w par. Najświętszej Eucharystii w pniedziałek, 27 maja., o godz. 19:oo

 

11. Jak wiadomo, przy naszym kościele funkcjonuje Księgarnia Parafialna, czynna w niedziele, po każdej Mszy św., jak również w tygodniu, w określonych godzinach. Zachęcamy wszystkich do odwiedzania tej księgarni, gdzie można nabywać dewocjonalia, a także spotkać się z innymi i porozmawiać przy kawie. Aktualnie w Księgarni Parafialnej są do nabycia: pamiątki i dodatki komunijne i do Chrztu św., książki i gry dla całej rodziny, filmy religijne, a także prasa katolicka, w tym tygodniki „Niedziela”, „Idziemy” i „ Przewodnik Katolicki”

 

IV Niedziela Wielkanocna 12.V.2019

 

Czytaj więcej: IV Niedziela Wielkanocna 12.V.2019

III Niedziela Wielkanocna 5.V.2019

 

Czytaj więcej: III Niedziela Wielkanocna 5.V.2019

Niedziela Miłosierdzia 28.IV.2019

Czytaj więcej: Niedziela Miłosierdzia 28.IV.2019

V Niedziela Wielkiego Postu 7.IV.2019

 

Czytaj więcej: V Niedziela Wielkiego Postu 7.IV.2019

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia