III Niedziela wielkanocna 18.IV.2021

  

1. Dzisiejsza, III niedziela wielkanocna, obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, rozpoczynająca XIII Tydzień Biblijny. Jest on zachętą do częstszego sięgania po Pismo święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary, także pomocą w przezwyciężaniu wszystkich trudności i kłopotów jakie przychodzi nam doświadczać w czasie panującej wokół pandemii. Dzisiaj, w Niedzielę Biblijną odbywa się w Polsce Piąty Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego.

 

2. W trzecie niedziele miesiąca odbywają się spotkania duszpasterskie dla rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Wyjaśniamy, że „I Komunia święta” to określenie uroczystości religijnej obejmujące przystąpienie po raz pierwszy w życiu do dwóch sakramentów: POKUTY i EUCHARYSTII.

Dla tegorocznej grupy rodziców i dzieci pierwszokomunijnych, ostatnie i bardzo ważne spotkanie duszpasterskie odbędzie się dzisiaj – będzie Msza św., poświęcenia i będą przekazane informacje organizacyjne. Dzisiejsze spotkania – tak jak było przekazane przez katechetki – ze względu na obwarowania sanitarne i określone limity wiernych w kościele – odbędą się w dwóch grupach:

 

1. O godz. 1430 dla dzieci ( i ich rodziców) uczących się w szkołach podstawowych nr 137 i ŁSO

 

2. O godz. 16oo dla dzieci (i ich rodziców) uczących się w szkołach podstawowych nr 11, 19, 67 i pozostałych

 

Prosimy, aby na dzisiejszą Mszę św. i spotkanie duszpasterskie - ze względu na obowiązujące limity wiernych mogących wejść do kościoła- przyszły tylko dzieci z jednym z rodziców (tatą lub mamą).

 

W tygodniu odbędą się także zebrania - tylko dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych według następującego planu:

 

- w kościele górnym, każdego dnia początek o godz. 1830:

= w poniedziałek (19.IV) - dla szk. podst. nr 137

= we wtorek (20.IV) - dla szk. podst. nr 11

= w środę (21.IV) - dla szk. podst. ŁSO

= w czwartek (22.IV) - dla szk. podst. nr 19, 67 i pozostałych

 

3. Informujemy także, że sakrament Bierzmowania będzie w naszej Parafii udzielony 18 maja 2021 r. Z tej racji, za tydzień, w niedzielę 25 kwietnia, o godz. 1030, w kościele dolnym będzie Msza św. i spotkanie duszpasterskie dla kandydatów, którzy w tym roku chcą przystąpić do bierzmowania , to jest dla trzeciego rocznika przygotowań katechetycznych. Oprócz tego w pierwszą niedzielę maja (2.V) o godz. 1030 w kościele dolnym – Msza św. i spotkanie katechetyczne dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.

 

4. Kończy się Tydzień Miłosierdzia, który uświadamia, że doświadczając Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla innych, potrzebujących pomocy. Stąd do „Kosza Miłosierdzia: w bocznym ołtarzu można jeszcze składać skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną i dary materialne, które będą przekazane osobom najbardziej potrzebującym wsparcia i pomocy.

 

5. W naszej Parafii, wzorem ubiegłych lat, podejmujemy akcję „Oczyść dom z elektrośmieci – zostań Patronem Polskich Misjonarzy”. Akcja ta polega na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. stare pralki, telewizory, komputery, radia, drukarki, mikrofalówki, itp.). Zbiórka będzie prowadzona przez dwa dni – jutro, w poniedziałek (19 maja) i we wtorek (20 maja) do godz. 16oo.!!! Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny prosimy składać na placu przy kościele, przy wejściu do kancelarii, obok pomnika św. Michała Archanioła. Szczegóły na temat tej akcji są na plakatach, tam także szczegółowy wykaz sprzętu podlegającego zbiórce. Przychody z akcji „oczyść dom z elektrośmieci…” wspomagają misje katolickie prowadzone w najbiedniejszych krajach świata . Zachęcamy gorąco do włączenia się w tę akcję wspierania misji katolickich.

 

6. W parafialnej księgarni możliwość nabycia prasy katolickiej i innych wydawnictw religijnych.. Zachęcamy do lektury tygodników „Niedziela”, „Idziemy” i „Przewodnik Katolicki”. W Księgarni do nabycia także różne wydania Pisma Św. Nowego i Starego Testamentu, książki, obrazy, dewocjonalia.

 

7. Na zakończenie, przypominając, że przeżywamy Niedzielę Biblijną i mamy Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego – zachęcamy do podjęcia wyjątkowego daru, który Opatrzność włoży w nasze ręce – jest to Chleb życia pod postacią Pisma św. z Ewangelii według św. Marka i Księgi Mądrości. Po błogosławieństwie kończącym Eucharystię, z koszyczka, który stoi przy otwartej Księdze Pisma świętego – po krótkiej osobistej modlitwie- weźmiemy kartkę z zaznaczonymi fragmentami Biblii. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w skupieniu i powadze niech odczyta otrzymany dzisiaj tekst biblijny. Niech on posłuży jako przedmiot medytacji w modlitwie i w rachunku sumienia. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia.

 

II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego 11.IV.2021

Czytaj więcej: II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego 11.IV.2021

NIEDZIELA PALMOWA 28.III.2021

 

Czytaj więcej: NIEDZIELA PALMOWA 28.III.2021

V Niedziela Wielkiego Postu 21.III.2021

 

Czytaj więcej: V Niedziela Wielkiego Postu 21.III.2021

IV Niedziela Wielkiego Postu 14.III>2021

Czytaj więcej: IV Niedziela Wielkiego Postu 14.III>2021

II Niedziela W. Postu 28.II.2021

 

Czytaj więcej: II Niedziela W. Postu 28.II.2021

III Niedziela Wielkiego Postu 7.III.2021

Czytaj więcej: III Niedziela Wielkiego Postu 7.III.2021

I Niedziela Wielkiego Postu 21.II.2021

 

Czytaj więcej: I Niedziela Wielkiego Postu 21.II.2021

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia