II Niedziela W.Postu 17.III.2019

 

1.Komunikaty

 

2. W okresie Wielkiego Postu w katolickich świątyniach wierni gromadzą się na tradycyjne i głęboko religijne NABOŻEŃSTWA PASYJNE. Mają one na celu przybliżyć wiernym mękę Pana Jezusa podjętą dla naszego zbawienia. Apelujemy przeto do chrześcijańskich sumień dorosłych, młodzieży i dzieci, aby podjęli w okresie Wielkiego Postu trud gorliwego włączenia się w przeżywanie męki naszego Zbawiciela. Nawet powtórne przyjście do kościoła, aby uczestniczyć w Drodze Krzyżowej czy Gorzkich Żalach, będzie wspaniałym świadectwem wiary i miłości do Chrystusa.

GORZKIE ŻALE z nauką pasyjną są w każdą niedzielę W. Postu, a więc i dzisiaj, o godz. 17:45 !

DROGA KRZYŻOWA jest w piątki:

- o godz. 8:30 – dla wszystkich wiernych

- o godz. 17:15 – dla uczniów

- o godz. 18:oo - dla wszystkich wiernych

- o godz. 19:30 – dla młodzieży

 

3. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia jako wynagrodzenia za grzechy. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych i słodyczy, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Pamiętajmy o jałmużnie wielkopostnej. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócają huczne spotkania czy celowo organizowane w tym okresie imprezy rozrywkowe, szczególnie dla dzieci i młodzieży. W tym kontekście przypominamy czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „ Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.            Drodzy Rodzice i Wychowawcy ! Z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania dzieci i młodzieży, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

Aby tak przeżyć Wielki Post, Kościół pragnie nam pomóc. Czyni to przez organizowane w tym okresie rekolekcje wielkopostne.

W naszej Parafii, te rekolekcje najpierw będą dla uczniów szkół podstawowych - od środy, 27 marca - do piątku, 29 marca. Następnie w V Niedzielę W. Postu – 7 kwietnia - rozpoczną się rekolekcje ogólnoparafialne . W między czasie odbędą się ogólnołódzkie wielkopostne spotkania rekolekcyjne dla gimnazjalistów i licealistów w Atlas Arenie. Wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli, prosimy, niech tak zaplanują swój czas, aby w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych gorliwie mogli uczestniczyć.         W okresie Wielkiego Postu, przypominamy także podstawową zasadę rozwoju życia duchowego – a jest to gorliwe i pełne uczestnictwo we Mszy św. w każdą niedzielę i święto, połączone z przyjęciem Komunii św. Ale , aby godnie przyjąć Komunię św. trzeba być w stanie łaski uświęcającej (bez grzechu). Komunię św. przyjmuje się zasadniczo jeden raz dziennie, uczestnicząc w całej Mszy św. – nie godnie(świętokradzko) przyjmują Komunię św. ci, którzy na Mszę św. się spóźnili., albo idą do Komunii kilka razy dziennie na różnych Mszach św. , w różnych nawet kościołach.

 

4. Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, o godz. 16:oo – Spotkanie duszpasterskie i Msza św. dla rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Także dzisiaj, o godz. 17:oo - zebranie parafialnej Żywej Róży.

 

5. We wtorek, 19 marca przypada uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. i patrona Kościoła. W naszej Parafii Msze św. z homilią sprawowane będą o godz. 7:oo, 8:oo, 9:oo, 18:oo i 18:30.

 

6. Za tydzień, w niedzielę 24 marca ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia, którego celem jest podkreślenie godności każdego ludzkiego istnienia oraz wartości naturalnej rodziny – źródła miłości i życia. Zachęcamy naszych parafian do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i opowiedzenie się po stronie cywilizacji życia. Program i szczegółowe informacje na ten temat są na plakatach !

 

7. Trwa akcja pomocy w wypełnianiu zeznań podatkowych na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość. Dyżury pełnione są w każdą środę w godz. 11:oo – 13:oo, w czytelni parafialnej ( obok wejścia do kościoła dolnego)

 

8. Dzisiaj – w II Niedzielę W. Postu modlimy się za misje i polskich misjonarzy pracujących w Afryce i wspieramy ich ofiarami składanymi do puszek. Zbiórka odbywa się przy wyjściu z kościoła. Mówi o tym Komunikat Komisji Episkopatu Polski: ( Czytamy Komunikat na II Niedzielę W.Postu „Ad Gentes”)

 

9. Na koniec, zachęcamy do odwiedzenia naszej Księgarni Parafialnej gdzie można nabyć m.in. prasę katolicką, książki, płyty i wiele innych wydawnictw.

 

I Niedziela Wielkiego Postu 10.III.2019

Czytaj więcej: I Niedziela Wielkiego Postu 10.III.2019

VIII Niedziela Zwykła 3.III.2019

 

Czytaj więcej: VIII Niedziela Zwykła 3.III.2019

VII Niedziela Zwykła 24-02-2019

Czytaj więcej: VII Niedziela Zwykła 24-02-2019

VI Niedziela Zwykła 17.II.2019

 

Czytaj więcej: VI Niedziela Zwykła 17.II.2019

V Niedziela Zwykła 10.II.2019

Czytaj więcej: V Niedziela Zwykła 10.II.2019

III Niedziela Zwykła 27.I.2019

 

Czytaj więcej: III Niedziela Zwykła 27.I.2019

IV Niedziela Zwykła 3.II.2019

 

Czytaj więcej: IV Niedziela Zwykła 3.II.2019

II Niedziela Zwykła 20.I.2019

 

Czytaj więcej: II Niedziela Zwykła 20.I.2019

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia