Kapłani i pracownicy parafii

 

KAPŁANI

 

2.jpg - 161.97 KB

 

 

Proboszcz:   ks. kan. Łodwig Roman

Ur. 13.02.1953 r. w Zgierzu,   Święcenia: 20.05.1979 w Zgierzu  

Odznaczony rokietą i mantoletem, kanonik honorowy AKŁ, referent ds. duszpasterstwa rzemieślników, wizytator ds. duszpasterstwa, referent ds. cmentarzy


Wikariusze:

            

 

  • ks. dr Eugeniusz Gieparda - ur. 4 stycznia 1957 w Łodzi. Magisterium – Uniwersytet Łódzki, filolologia polska – 7 IX 1982. Studia filozoficzno – teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym. Święcenia prezbiteratu – 25 kwietnia 1987 r.

    Podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim (20 IV 1994 r.).

    Doktorat na Wydziale Filologicznym UŁ z zagadnień translatorskich - 27 stycznia 1995 r.

    Wikariusz parafii Ksawerów, Podwyższenia św. Krzyża w Łodzi, rektor kościoła akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim (do 2005 r.). Był też notariuszem w Trybunale Archidiecezjalnym i duszpasterzem dziennikarzy, oraz policji.

    Wykładowca  języka staro – cerkiewno - słowiańskiego i językoznawstwa na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

    Od 2005 r – urlop naukowy i wyjazd do Francji (Chalôns en Champagne) i Italii (Terracina); tutaj pełnił też funkcje proboszcza.

    Po powrocie do Polski – wikariusz w parafii św. Anny w Łodzi (2014 -15) i od 2015 – w parafii NSJ na Retkini. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.



    show_pic.php.jpg - 3.55 KB

     

  • ks. Fijałkowski Jarosław – ur. 21.09.1971 w Skierniewicach, święcenia: 08.06.1996 w Łodzi,
    mgr teologii – 29.04.1996 ATK

     

    images.jpg - 11.09 KB

     

  • ks. Miziołek Paweł - ur. 29.03.1969 w Zgierzu, święcenia: 11.06.1994 w Łodzi, mgr teologii – 21.03.1994 ATK. Dyszpasterz sportowców Archidiecezji Łódzkiej.

     

     

     


Rezydenci:

             6.jpg - 9.78 KB

 

  • ks. Sobczak Jan - ur. 10.05.1927 r., Solca Wielka, święcenia: 14.06.1953 w Łodzi,
    mgr teologii – 20.06.1960 ATK, Kanonik AKŁ, kapelan Jego Świętobliwości, prałat Jego Świętobliwości, protonotariusz apostolski, dyr. Administracyjny Instytutu Teologicz

     

    •                                                         

       

  • ks. Bieda Jan - ur. 06.06.1953 w Łęczycy, święcenia: 20.05.1979  w Zgierzu.

     

     

    7.jpg - 5.20 KB

     

     

  • ks. Kulbacki Piotr - ur. 07.08.1954 w Łodzi, święcenia: 29.01.1984 w Łodzi, mgr matematyki UŁ, mgr teologii KUL, dr teologii pastoralnej KUL, moderator w Centrali Światło Życie w Krościenku, wykładowca, konsultant Zespołu ds. Trzeźwości KEP. Profesor.

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia