CZAS OCZEKIWANIA - ADWENT

 

69837.jpg - 24.49 KB

 

 

W najbliższą niedzielę 30 listopada rozpoczynamy ADWENT

 

Bóg w swojej wielkiej miłości do człowieka dał swego Jednorodzonego Syna, który przyszedł na świat by dokonać dzieła odkupienia ludzi. Jednak tę łaskę każdy z nas musi osobiście przyjąć. Zadaniem Kościoła jest przygotowanie ludzi na godne przyjęcie Chrystusa. Kościół czyni to, między innymi, poprzez ustanowienie roku liturgicznego. Adwent rozpoczyna nowy rok kościelny. Jest on pełnym tęsknoty oczekiwaniem na Boże Narodzenie, na przyjście Chrystusa. Adwent to okres oczyszczenia naszych serc i pogłębienia miłości i wdzięczności względem Pana Boga i Matki Najświętszej.

 

Czytaj więcej: CZAS OCZEKIWANIA - ADWENT

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

krol.jpg - 16.26 KB

 

Zasiadającego na tronie Pantokratora a zarazem ukoronowanego cierniem i „bezsilnego” Zbawiciela katolicy wspominają na koniec roku kościelnego, który symbolicznie oznacza też koniec czasu i nastanie wieczności. Chrystusa Króla Wszechświata Kościół katolicki czci w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, która w br. przypada 23 listopada.

 

Czytaj więcej: UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

NASZ KONTAKT

 

 

skrzynki-pocztowa-kreskwki-ikona-31858082.jpg - 128.15 KB

 

       Z radością informujemy że zaczęła działać nasza pocztowa elektroniczna pod adresem.    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zachęcamy do korzystania z naszej skrzynki poczty parafialnej na której można dzielić się swoimi uwagami oraz pytaniami na które będziemy w miarę naszych możliwości odpowiadali. Prosimy jednocześnie nie traktować tego adresu jako upust swoich złośliwych komentarzy, bo każdy jest słaby i ma swoje wady ale jako podpowiedź by nasza parafia mogła jeszcze bardziej pokazać dar wspólnoty jaką tworzymy.

 

Starając się mieć własną twarz i poglądy te nie anonimowe zapraszamy osobiście do kancelarii naszej parafii do dyżurnego księdza w celu rozwiania wszelkich wątpliwości.

 

                                                                                          Redakcja strony

 

JASEŁKA PARAFIALNA

blog_ia_3547974_4225433_tr_fetes836.gif - 33.23 KB

 

 

Rozpoczeliśmy przygotowania do przedstawienia

Bożonarodzeniowego - Jasełki, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych (dzieci, młodzież oraz dorosłych) którzy chcieliby włączyć się   do udziału w odtworzeniu tamtych chwil. 

 

     Nasze  spotkania  i próby odbywają się w każdą sobotę,

o godzinie 15.00 w Salce Konferencyjnej.

 

ZAPRASZAMY NA KURS KOMPUTEROWY

 

_35.JPG - 13.76 KB

 

W naszej parafii wznowiła działalność pracownia komputerowa dla seniorów. Osoby starsze, które chciałyby nauczyć się obsługi komputera oraz poznać, jak korzystać z religijnych stron w internecie zapraszamy w najbliższą środę lub czwartek, na godz. 1630.

 

Są jeszcze cztery wolne miejsca w czwartek .

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 14.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 10.30 (dla gimnazjalistów), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia