ODPUST PARAFIALNY

Nasz parafialny Odpust przypada w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego - w tym roku: 27 czerwca.                                                                                                                 Główną Mszę św. Odpustową - o godz. 1830 będzie celebrował Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Łódzki.

Wcześniej, bo o godz. 17oo w kościele dolnym - Teatr Prowincja zaprezentuje spektakl muzyczny "SANTO SUBITO", któryobrazuje drogę do świętości Jana Pawła II.

Atutem tego dzieła jest to, że posługując się językiem współczesnej muzyki budzi wielkie poruszenie, na długo pozostając w pamięci.

V Niedziela Wielkanocna 25.V.2014

1. Komunikaty

2.W maju, codziennie (także dzisiaj) o godz. 18oo odprawiane są Nabożeństwa majowe ze śpiewem  Litanii Loretańskiej. Ostatnie tegoroczne Nabożeństwo majowe – w sobotę.                                              Za tydzień, w VII niedzielę wielkanocną przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Dzisiaj, o godz. 17oo – zebranie „Żywej Róży”.

4. Dzisiaj na Sumie przystąpi (przystąpiła) do I Komunii Św. kolejna grupa dzieci z klas II, ze szkoły podstawowej ŁSO. Dzieląc się tą radosną informacją z całą wspólnotą parafialną, prosimy o modlitwę w intencji dzieci pierwszokomunijnych, aby zawsze trwały przy Chrystusie Eucharystycznym.  Dzisiaj jeszcze dla dzieci i ich rodzin – Nabożeństwo dziękczynne, o godz. 17oo.

Przez cały tydzień dzieci komunijne uczestniczą w tzw. „Białym Tygodniu” przychodząc do kościoła na godz. 18oo

 Za tydzień, 1 czerwca – uroczystość rocznicy I Komunii św. dla uczniów ze szkół podst. nr 11, 19 i 67 – na Mszy św. o godz. 1130.   Dla tych dzieci Nabożeństwo pokutne i spowiedź, w piątek, 30 maja, o godz. 17oo.

5. Jutro, 26 maja przypada Dzień Matki. W intencji wszystkich mam modlić się będziemy na Mszach św. Natomiast wieczorem, o godz. 1915 ( po Mszy św. wieczornej) , w kościele dolnym odbędzie się koncert „Serce Matki”. Na ten koncert w wykonaniu Borysa Lawreniwa gorąco zapraszamy wszystkie matki i całe rodziny, także dzieci i młodzież.  Bliższe informacje o koncercie są na plakatach !

6. W najbliższą środę, po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie dotyczące nauczania św. Jana Pawła II i jego encykliki „Redemptor Hominis”. Wszystkich zainteresowanych poznawaniem papieskiego nauczania serdecznie zapraszamy.

7. W tym tygodniu – od czwartku wieczorem, odbywać się będzie zbiórka makulatury na misje katolickie w Sudanie Południowym. Tradycyjnie, przed kościołem będzie ustawiony kontener, do którego będzie można składać każdą ilość makulatury.

8. Dzisiaj, przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie dla dzieci, organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Za złożone ofiary – dziękujemy.

9.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w parafialnym sklepiku.  Polecamy szczególnie tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”.      

 

PARAFIALNE ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Drodzy Parafianie!

 

Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał!

Radosne Alleluja, jest dzisiaj na naszych ustach i w naszych sercach. Jezus Chrystus, Syn Boży, w którego z całych sił wierzymy, Zmartwychwstał i sprawił, że poprzez Jego Paschę mamy dostęp do życia wiecznego.                        

W Święta Wielkanocne życzymy Wam, drodzy Parafianie i szanowni Goście, by Chrystus Zmartwychwstały udzielał mocy do wzrastania w miłości Bożej i świętości, której przykładem jest dla nas Jan Paweł II, którego kanonizację przeżywać będziemy za tydzień.

Niech Jezus Zmartwychwstały przyda wszystkim siły do życia godnego, pełnego życzliwości dla innych i umiłowania spraw najważniejszych.

Niech orędzie Chrystusa Zmartwychwstałego wypełnia nie tylko dni świąteczne, lecz niech trwa na co dzień: w Waszych rodzinach, w naszej parafii, miejscach pracy, w służbie dla dobra wspólnego, w całej naszej Ojczyźnie.

Radujmy się wszyscy, bo Pan naprawdę Zmartwychwstał !!!

Wszystkim życzymy radosnego Alleluja. Szczęść Boże!!!

ŻYCZENIA WIELKANOCNE ARCYBISKUPA METROPOLITY ŁÓDZKIEGO

Umiłowani Archidiecezjanie!

„Zmartwychwstał, jak zapowiedział” – stwierdził krótko i dobitnie anioł Pański, który „zstąpił z nieba, (...) odsunął kamień [od grobu Chrystusa] i usiadł na nim” (por. Mt 28, 6. 2a). Chrystus kilkakrotnie zapowiadał swoją śmierć i zmartwychwstanie. Wieść o czekającej Go śmierci wzbudziła najpierw sprzeciw Piotra (por. Mt 16, 21-23), a potem wielki smutek Apostołów (por. Mt 17, 22-23). Natomiast słowo o zmartwychwstaniu przekraczało w ogóle ich możliwości rozumienia (por. Łk 18, 34). Dopiero pusty grób, słowa anioła, a następnie osobiste ukazywanie się im Chrystusa Zmartwychwstałego przekonało Apostołów, że Pan naprawdę żyje! Że jest Prawdą o Życiu! Że jest Drogą, która do Życia prowadzi! (por. J 14, 6).

Drodzy Siostry i Bracia!

Właśnie tę prawdę o Zwycięskim Chrystusie, który jest Panem życia, Kościół głosi światu od prawie dwóch tysięcy lat. Ta prawda zmieniła bieg ludzkich dziejów. Ustąpiło poczucie bezsensu i przekonanie o wszechwładzy śmierci. W ich miejsce w człowieczych sercach zagościła pewność nadziei, której wspaniały wyraz dał św. Paweł Apostoł, pisząc do Rzymian: „A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha” (Rz 8, 11).

W ten świąteczny poranek „pierwszego dnia tygodnia” (por. Mt 28, 1) życzę więc Wam z całego serca, Ukochani, odkrycia – niejako na nowo – prawdy, że Chrystus jest Życiem. Niech z tego odkrycia rodzi się w Was ogromna radość, która pozwoli Wam wołać do całego świata: „Alleluja! Pan zmartwychwstał, jak zapowiedział! On, który swoim zwycięstwem nad śmiercią dał nam nadzieję życia wiecznego!”.

        Dzieląc się z Wami tą wielkanocną radością, z serca wszystkim błogosławię

                                                                                       X Marek Jędraszewski

                                                                           Arcybiskup Metropolita Łódzki

Łódź, Wielkanoc 2014 roku

TRIDUUM PASCHALNE

TRIDUUM PASCHALNE

w par. Najśw. Serca Jezusowego- RETKINIA

*********************************************************

Wielki Czwartek - 17.IV.2014

Godz. 1830 Msza św. Wieczerzy Pańskiej

( Spowiedź: godz. 7oo- 830 i od godz.1730 )

Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 2200

*********************************************************

Wielki Piątek – 18.IV.2014

Godz. 800 Jutrznia

Godz. 15oo  Godzina Miłosierdzia Bożego

Godz. 1630  ParafialnaDroga Krzyżowa

Godz. 1715 Liturgia Męki Pańskiej

( Spowiedź: godz. 7oo- 830i w czasie Godziny Miłosierdzia,

czyli od godz. 15oo do godz.16oo)

Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 2300

*********************************************************

Wielka Sobota – 19.IV. 2014

    Godz. 8oo Jutrznia

Święcenie pokarmów od godz. 830 do 1700

Godz. 1900 Wigilia Paschalna

Adoracja od godz. 600 do godz. 2400

( Spowiedź: godz. 700 – 800 )

*********************************************************

Wielkanoc - 20.IV.2014

 

          Godz. 600Rezurekcja

REKOLEKCJE

Jutro, w poniedziałek, rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla gimnazjalistów.

 

Czytaj więcej: REKOLEKCJE

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

DROGA KRZYŻOWA

w piątki
• dla dorosłych – godz. 8.30 i 18.00
• dla dzieci – godz. 17.15
• dla młodzieży – godz. 19.30

GORZKIE ŻALE

w niedzielę – godz. 17.45

GORZKIE ŻALE

w niedzielę – godz. 17.45

Droga Krzyżowa ulicami Retkini

 

Do wiernych Dekanatu Łódź - Retkinia

 

W dniu 28 marca (piątek) 2014 roku nasz Dekanat Łódź - Rekinia organizuje Drogę Krzyżową ulicami naszego Osiedla. Trasa przewiduje; zbiórka wiernych o godzinie 19.30 przy Kościele Najświętszej Eucharystii (ul. ks. J. Popiełuszki 9). Następnie przejdziemy Aleją Wyszyńskiego, ul. Hubala do Kościoła Najświętszego Serca Jezusowego.

Na tę modlitwę prosimy przyjść z domowymi krzyżami i świecami.
Przewidziany czas trwania nabożeństwa ok. 1,5 godziny. Trasa procesji modlitewnej liczy 1900 metrów.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności

Ks. Roman Łodwig
Dziekan dekanatu Łódź - Retkinia

Kościół stacyjny i poświęcenie figury Archanioła Michała


 

 

 

 W najbliższy piątek, jest to też I piątek miesiąca - 7 marca, nasza parafialna świątynia będzie Kościołem Stacyjnym dla wielkopostnego pielgrzymowania dla wszystkich wiernych z całego miasta Łodzi.

 

Czytaj więcej: Kościół stacyjny i poświęcenie figury Archanioła Michała

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 14.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 10.30 (dla gimnazjalistów), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia