II Niedziela po Bożym Narodzeniu 3.I.2021

 

1. W pierwszą niedzielę Nowego Roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który rodzi się jako Słowo, i przychodzi w Eucharystii jako pokarm na drogę Życia.  Dzisiaj, w I niedzielę miesiąca stycznia, o godz. 18oo – Nabożeństwo adoracyjne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu .

 

2. W środę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli. Zachęcamy do pełnego świętowania Uroczystości Objawienia Pańskiego poprzez udział w świątecznej Mszy św., a będą one celebrowane jak w każdą niedzielę, tj. o godz. 7oo, 830, 10oo, 1130, 1145, 13oo i 1830.. W czasie każdej Mszy św. będzie poświęcenie kredy, kadzidła i mirry. Poświęconą kredą znaczymy drzwi mieszkań pisząc znak: J+M+J (Jezus, Maryja, Józef) i aktualny rok, albo K+M+B 2021 (pierwsze litery imion Trzech Króli). Poświęconą mirrę i kadzidło spalamy na chwałę Bożą. Kredę, kadzidło i mirrę do poświęcenia – można nabywa ć w Księgarni parafialnej. W Uroczystość Trzech Króli taca przeznaczona jest na misje.

 

3. Z powodu trwającej pandemmi, w tym roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego –tradycyjny Orszak Trzech Króli nie przejdzie ulicą Piotrkowska, ale przybierze formę akcji charytatywnej jako „Dar dla Nowonarodzonego”. Do specjalnych toreb wierni składają dary dla niemowląt i małych dzieci (np. mleko modyfikowane, kaszki, pieluszki, smoczki, kosmetyki dziecięce). Ten dar, w specjalnej torbie można złożyć przy parafialnej szopce jeszcze dzisiaj i jutro do godz. 830. Po tej godzinie, w poniedziałek dary zostaną przewiezione do Kurii, aby następnie w uroczystość Trzech Króli mogły być przez symboliczne Orszaki dostarczone do adresatów, to jest dzieci z Domu Samotnej Matki i Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Akcję można również wesprzeć finansowo za pośrednictwem strony www.dobromat24.pl.                                                                                                                            Orszakom Trzech Króli składającym dary Nowonarodzonym, będziemy towarzyszyć w Parafii poprzez złożenie Nowonarodzonemu Jezusowi daru modlitwy i daru naszego śpiewu kolęd. Po Mszach świętych będą rozdawane Orszakowe korony i śpiewniki kolęd i będzie okazja do wspólnego kolędowania. Po Mszy św. o godz. 1130 – odbędzie się parafialny mini Orszak, na który zapraszamy rodziny z małymi dziećmi, aby z orszakową Koroną na głowie przy żłóbku wyśpiewać Panu Jezusowi radość i podziękować za dary dla Nowonarodzonego. Podobny charakter będzie miało wieczorne Nabożeństwo Nowennowe.

 

 4. W tym tygodniu, 7 stycznia , przypada I czwartek miesiąca. Wieczorem będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii

 

 5. W ramach obchodów 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej, w drugie soboty każdego miesiąca odbywać się będą pielgrzymki do Kościołów Stacyjnych, a wśród nich także do naszej świątyni. Pierwsza Jubileuszowa pielgrzymka do naszego Kościoła Stacyjnego odbędzie się zatem w najbliższą sobotę, 9 stycznia. O godz. 1130 – będzie wygłoszona katecheza, a o godz. 12oo będzie sprawowana Msza św. jako dziękczynienie za sakrament chrztu św. i modlitwa o zjednoczenie chrześcijan. W tym dniu przybędą do nas pielgrzymi z parafii naszego dekanatu Łódź Retkinia – Ruda. Serdecznie zapraszamy także naszych parafian na tę Eucharystię, podczas której odnowimy przyrzeczenia sakramentu chrztu świętego.

 

 6. W tym roku, ze względu na przepisy sanitarne w czasie pandemii – wizytę duszpasterską czyli „Kolędę” będziemy przeżywać w formie wspólnej modlitwy w kościele parafialnym za mieszkańców, czyli rodziny z poszczególnych bloków.   Po „Trzech Królach” - od czwartku 7 stycznia , w dni powszednie, będziemy do naszej świątyni zapraszać przedstawicieli rodzin, aby na Mszy św. o godz. 1830 podjąć wspólną modlitwę i zanieść do swoich rodzin błogosławieństwo na Nowy Rok

W tym tygodniu na modlitewne spotkania kolędowe w kościele, na Mszy św. o godz. 1830 zapraszamy:

- w czwartek, 7 stycznia: rodziny z bloków nr. 1, 2, 3, 4, 5 i 6                            - w piątek, 8 stycznia: rodziny z bloków nr 7, 8, 9, 10, 10A, 11, 12, 13, 14        - w sobotę, 9 stycznia: rodziny z bloków nr 15, 16 i 17 

Szczegółową formę spotkań kolędowych przybliżymy w Święto Trzech Króli.

 

7. W Księgarni Parafialnej możliwość nabycia prasy katolickiej i innych wydawnictw religijnych, można tam także nabywać Kredę i Kadzidło, do poświęcenia w czasie Uroczystości Trzech Króli.

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia