Nowy Rok Pański 2021

NOWY ROK PANSKI 2021

 

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Dzień Pokoju

 

**************************************************************

 

Rozpoczynamy dzisiaj, pod opieką Świętej Bożej Rodzicielki: Nowy Rok Pański – 2021 od narodzenia Jezusa Chrystusa. Na progu tego Nowego Roku wszystkim naszym Parafianom i szanownym Gościom życzymy zdrowia i mocy w przezwyciężaniu pandemii, obfitości Bożych łask, wszelkiego dobra i pomyślności w życiu osobistym, miłości w rodzinach, a nade wszystko pokoju: w całym świecie, w naszym kraju i we wszystkich ludzkich sercach. Niech odwieczne Słowo, co dla nas staje się Ciałem i zamieszkuje pośród nas w Eucharystii obficie wypełni ludzkie serca wiarą i nadzieją, a Matka Boża z Betlejem, która dała światu Słowo Wcielone niech prowadzi drogami światła i zawierzenia Bożej Miłości w całym Nowym Roku 2021. Jeszcze raz na Nowy Rok wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

 

**************************************************************

 

1. Dzisiaj, w pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2021, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju, dlatego nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w intencji pokoju, zwłaszcza w naszej Ojczyźnie. W naszym kościele – dzisiaj – Msze św. jak w każdą niedzielę ( nie będzie z racji Święta Godziny Miłosierdzia o godz. 15o z Mszą św.), będzie natomiast, o godz. 18oo – adoracyjne Nabożeństwo Noworoczne przed Najśw. Sakramentem. Dzisiaj obchodzimy także I Piątek miesiąca stycznia - spowiedź w czasie każdej Mszy św., a od godz. 14oo – indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

2. Jutro, pierwsza sobota miesiąca, o godz. 8oo – Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP., a wieczorem, o godz. 1730 – Różaniec Fatimski z procesją. W sobotę, całodzienna, indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

3. Informujemy, że z racji trwającej pandemii „Kolęda” czyli wizyta duszpasterska w rodzinach – decyzją Ks. Arcybiskupa, Metropolity Łódzkiego została zawieszona. O formach spotkań kolędowych będziemy informować w późniejszym czasie.

 

4. Przypominamy, że tegoroczny Orszak Trzech Króli powędruje przez nasze miasto w formie akcji Charytatywnej, poprzez złożenie Daru dla Nowonarodzonego, przynosząc do parafii, w specjalnej torbie dary dla niemowląt i małych dzieci ( np. mleko modyfikowane, kaszki smoczki, pieluszki, kosmetyki dziecięce). Swój dar dla Nowonarodznego można złożyć do niedzieli, 3 stycznia przy szopce parafialnej. Trzej Królowie, 6 stycznia przekażą wszystkie dary dzieciom z Domu Samotnej Matki oraz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Akcję można również wesprzeć finansowo na stronie Caritas – dobromat24.pl

 

5. Niech błogosławieństwo Boże i Chrystusowy pokój towarzyszą Wam wszystkim i waszym rodzinom przez wszystkie dni Nowego Roku kalendarzowego.

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia