BOŻE NARODZENIE 2020

 

******************************************************************************

 

Wcielenie Syna Bożego jest wydarzeniem, które dokonało się w historii, ale ją przekracza… Doświadczmy tego w historii Kościoła Łódzkiego, który obchodzi Jubileusz 100-lecia swego istnienia i w swojej wiekowej historii ciągle przeżywa Boże Narodzenie – bowiem i dla nas Bóg stał się człowiekiem, przychodzi, by być pośród nas, by kochać i być kochanym… Niech rodzący się Zbawiciel rozproszy mroki zwątpienia i smutku – niech wprowadzi w otaczający nas świat pandemii i kryzysu miłości - nowe światło i da mocną nadzieję… Niech Nowonarodzony umacnia, byśmy mogli budować wzajemne zaufanie i szacunek w naszym domu, który ma na imię Polska… Niech Boże Narodzenie – święto rodzącego się życia, napełni nasze życie radością, wdzięcznością, szacunkiem i niezachwianą nadzieją../. Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego … i dużo zdrowia, zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii.     SZCZĘŚĆ BOŻE !!!    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++    

 

1. Dzisiaj w Uroczystość Bożego Narodzenia – Msze św. celebrowane będą tak, jak w każdą niedzielę

 

2. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę.

 

3. Gorąco i serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania w naszym kościele dekoracji Bożonarodzeniowej oraz posprzątali nasz kościół na Święta. Niech Pan, któremu przygotowano tak ładne miejsce w naszej świątyni wszystkich pracujących napełni radością i pokojem. W tym miejscu chcemy uświadomić wszystkim, że nasz tegoroczny , parafialny Żłóbek – to zabytek, który posiada nasza parafia, dziedzicząc go ze starego, retkińskiego kościoła. Ten tryptyk Bożonarodzeniowy liczy sobie blisko 100 lat i dlatego jest prezentowany w tym roku Jubileuszu 100- lecia istnienia naszej Diecezji.

 

4. Na zakończenie, w ten świąteczny dzień Bożego Narodzenia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarami materialnymi troszczą się o nasz parafialny kościół, którym bardzo się cieszymy, bo przecież tutaj dla każdego z nas Chrystus rodzi się w czasie Eucharystycznej Ofiary, Za zaangażowanie i za każdy przejaw dobrej woli wszystkim gorąco i serdecznie dziękujemy: „Bóg zapłać”.

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia