XXIX Niedziela Zwykła 21.X.2018

 

1. Dzisiaj przeżywamy Światową Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny przebiegający pod hasłem: „Pełni Ducha i Posłani”. Jest to czas modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. A potrzeby w tym względzie są ogromne, gdyż obecnie 40% krajów na świecie to wciąż terytoria misyjne. Z tej racji ofiary składane na tace przeznaczone są na misje katolickie.

 

 2. W październiku, codziennie, o godz. 18:oo – Nabożeństwo Różańcowe. Dzisiaj i przez cały tydzień na Różańcu modlić się będziemy w intencji misji. Dla uczniów: Różaniec - w poniedziałek, środę i piątek - o godz. 17:15 . Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do gorliwej modlitwy na Różańcu, do której wzywała Matka Boża objawiając się w Fatimie i w Gietrzwałdzie.          *W dzisiejszą niedzielę – o godz. 17:oo – zebranie z konferencją dla parafialnej Żywej Róży.

 

3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10:00 – uroczystość jubileuszowa dla małżonków przeżywających w tym roku rocznicę ślubu. Po Mszy św. spotkanie z Jubilatami w czytelni i wręczenie dyplomów jubileuszowych.

 

4. W trzecią niedzielę miesiąca, a więc dzisiaj, o godz. 16:oo – Msza św. i spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Te spotkania są bardzo ważne zarówno dla rodziców, jak i dzieci – dlatego rodziców z dziećmi, w każdą trzecią niedzielę miesiąca do naszego kościoła serdecznie zapraszamy.

 

5. Przypominamy o potrzebie modlitwy za zmarłych zanoszonej do miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy o ofiarowywaniu Mszy św. za dusze zmarłych, a także o modlitwie Kościoła w wypominkach. Wypominki albo inaczej Zaduszki to wspólna modlitwa wiernych za dusze wyczytywane w kościele przez kapłana. Na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej . Wypominki roczne i półroczne są czytane w piątki (po Mszy św. o godz. 15:30) i w niedziele o godz. 8:oo. Wypominki jednorazowe są czytane w Zaduszki i w czasie procesji na cmentarzu. Za zmarłych polecanych w wypominkach będzie odprawiona Msza św. w Dzień Zaduszny i w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 18:oo. Aby ułatwić podawanie na wypominki – przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne kartki na których wypisujemy dusze zmarłych polecanych na Zaduszki. Po wypełnieniu kartki te przekazujemy kapłanom. O potrzebie modlitwy za zmarłych jeszcze raz przypominamy i apelujemy, aby tego świętego obowiązku nie zaniedbywać. Biblia bowiem uczy: „Święta i zbawienna jest myśl, aby modlić się za zmarłych” Pamiętajmy także o słowach św. Ambrożego: „O tych, których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy też po śmierci.”

 

6. Jutro, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji Jego pontyfikatu, kiedy padły znamienne słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.

 

7. Dzisiaj w naszych kościołach odbywa się badanie praktyk religijnych, czyli tradycyjne liczenie wiernych uczestniczących w Liturgii.

 

8. W tym tygodniu, a jest to jak wiadomo Tydzień Misyjny ma miejsce w naszej Parafii zbiórka makulatury  na Misje katolickie w Sudanie Południowym. Do kontenera przed kościołem można składać każdą ilość makulatury, ale apelujemy i prosimy, by przynoszoną makulaturę wrzucać do kontenera, a nie zostawiać jej obok, gdyż się rozsypuje śmiecąc cały okoliczny teren . Obecna zbiórka makulatury potrwa do wtorku ( do godziny 12:oo) .

 

9. ( W K-le Górnym) Dziękujemy zespołowi „Sanctus” z Gdańska , za ubogacenie Liturgii przez muzykę i śpiew. Przy wyjściu z kościoła można nabywać płyty zespołu.

 

1o. W Księgarni Parafialnej do nabycia prasa katolicka , książki i inne wydawnictwa religijne.

 

+ Dzisiaj wybory samorządowe. W duchu odpowiedzialności za „Małą Ojczyznę” zachęcamy do udziału. W swoich modlitwach polecajmy Panu Bogu wspólną troskę o rozwój naszego miasta i całej Ojczyzny.

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia