XXVII Niedziela Zwykła 7.X.2018

1. Komunikaty

 

2. W październiku, Nabożeństwa różańcowe są codziennie o godz. 18:oo.

Dla uczniów, Różaniec jest w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17:15, w pozostałe dni tygodnia o godz. 18:oo. Dzisiaj wieczorem, w nawiązaniu do liturgicznego wspomnienia Matki Bożej Różańcowej , odbędzie się w naszej Parafii Procesja Różańcowa do 5 ołtarzy. Przed Najświętszym Sakramentem, wspólnie modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny, w Jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. We Wspólnocie parafialnej, trzymając w dłoniach Różaniec podejmijmy modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny !. Do takiej modlitwy wzywała Matka Boża, objawiająca się w Gietrzwałdzie. Do udziału w dzisiejszej Procesji i do codziennej modlitwy różańcowej wszystkich gorąco zachęcamy ! Rozpoczęcie o 17:30

 

3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10:30 w dolnym kościele , rozpoczynamy w naszej Parafii formacyjne przygotowania dla kandydatów do bierzmowania. Jak już informowaliśmy, zgodnie z instrukcją Ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia to przygotowanie trwa 3 lata, dlatego przygotowania do Bierzmowania rozpoczynają uczniowie klas III gimnazjum, a także uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych. Po Mszy św. rodzice tych uczniów składają deklaracje, że pragną, aby ich dzieci przygotować do bierzmowania. W tych spotkaniach formacyjnych, które będą zawsze w I niedzielę miesiąca, powinni także uczestniczyć ci dorośli, którzy jeszcze nie przyjęli sakr. Bierzmowania, a pragną go otrzymać.

 

4. W przyszła niedzielę, jak już słyszeliśmy – po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku zostanie także przeprowadzona zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną, ubogą młodzież.

 

5. W niedzielę, 21 października, o godz. 10:oo zapraszamy małżonków na dziękczynną Mszę św. Jubileuszową – 25 i 50- lecia, czy też kolejną rocznice ślubu. Zgłoszenia Jubilatów prosimy dokonywać w kancelarii parafialnej. (Szczegóły na plakatach)

 

6. W najbliższą sobotę, 13 października odbędzie się VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Grup Żywego Różańca Archidiecezji Łódzkiej do Sanktuarium Matki Boskiej Łaskiej w Łasku. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10:30, Msza św. sprawowana będzie o godz. 12:oo. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania wszystkich, którzy przynależą do Żywego Różańca. Szczegółowe informacje na plakatach.

 

7. W najbliższy wtorek o godz. 18:3o- Msza św. w intencji Ojczyzny i katolickich mediów. Następnie spotkanie „Rodziny Radia Maryja” w Sali kongresowej. - w czwartek wieczorem (godz. 18:30) – Msza św. i spotkanie członków „Wieczernika modlitwy za kapłanów” - w piątek o godz. 16:15 (po Mszy św.) – spotkanie czcicieli Miłosierdzia Bożego.

 

8. W środę, 10 października – powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego z katechezami Biblijnymi. Początek spotkania - po Mszy św. wieczornej, o godz. 19:15 w czytelni parafialnej.

 

9. W soboty mają miejsce spotkania formacyjne dla ministrantów. Najbliższe spotkanie będzie 13 października o godz. 10:oo. Na to spotkanie zapraszamy także chłopców i starszych młodzieńców chcących służyć przy ołtarzu i przynależeć do Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkie sprawy dotyczące ministrantury można omawiać z opiekunem – ks. Pawłem.

 

10. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy religijnej, którą można nabywać w Księgarni Parafialnej.

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia