XXVI Niedziela Zwykła 30.IX.2018

1. Komunikaty

 

2. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę września, o godz. 18:oo – Nabożeństwo misyjne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 

3. Jutro rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec, a Papież Franciszek podkreśla, że różaniec otwiera nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w ludzkie serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat – że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem i bezbożnictwem.                                     

 Przez cały październik, codziennie zapraszamy na wspólne Nabożeństwo Różańcowe, które w naszej Parafii rozpoczyna się o godz. 18:00. Po Różańcu zachęcamy do uczestnictwa w codziennej Mszy Świętej.                                                                                                                                                    Dla uczniów (ze szkół podstawowych i gimnazjalnych) Różaniec będzie w poniedziałki, środy i piątki – o godz. 17:15, w pozostałe dni tygodnia o godz. 18:oo.                                                     

 Przypominamy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.

 

4. Za tydzień, w niedzielę 7 października, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej , odbędzie się w naszej Parafii tradycyjna Procesja Różańcowa do 5 ołtarzy. Początek procesji o godz. 17:30.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.                                              

W I czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania, a po Mszy św. wieczornej –Nabożeństwo Godziny Świętej.                                                                                                                                        W I piątek spowiedź rano, a po południu od godz. 16:30 – dla wszystkich uczniów i dla nich Msza św. z Różańcem o godz. 17:15. Po Mszy św. wieczornej – wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Najświętszego Serca Jezusowego .                                                                W ten najbliższy , październikowy I piątek miesiąca rozpoczynamy w naszej parafii celebracje Nabożeństwa pokutnego, które zalecane jest przez Kościół jako doskonalsza forma pojednania się z Bogiem. Nabożeństwo pokutne, pokazuje, że odpuszczenie grzechów dokonuje się poprzez osobiste przeżycie spotkania z Bogiem – poprzez konieczność wewnętrznego zaangażowania człowieka, zanim przejdzie zewnętrzną płaszczyznę spowiedzi sakramentalnej. Październikowe Nabożeństwo pokutne będzie celebrowane o godz. 19:30 w kościele dolnym i będzie prowadzić do przyjęcia pierwszo piątkowej Komunii św. Do udziału w tym Nabożeństwie pokutnym zachęcamy młodzież, szczególnie kandydatów do przyjęcia bierzmowania, studentów, młode małżeństwa i wszystkich, którzy pełniej pragną przejść drogę nawrócenia i pojednania się z Bogiem.                                                       W I sobotę miesiąca, rano Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, a wieczorem o godz. 17:30 - Różaniec Fatimski z procesją.                               W I piątek i w I sobotę miesiąca – przez cały dzień zapraszamy o dowolnej porze na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę osobistą.

 

6. Retkińska Ochotnicza Straż Pożarna bardzo dziękuje za dotychczas oddane głosy na projekty do Budżetu Obywatelskiego, na doposażenie Jednostki w sprzęt wspomagający akcje ratunkowe. Jednakże inicjatywa druhów z OSP jeszcze się nie skończyła i nadal liczą na każdy głos wsparcia – dlatego i dzisiaj zachęcamy do oddania głosu na te obywatelskie projekty. Zapraszamy do odwiedzenia namiotu OSP Retkinia, który umiejscowiony jest przy Jednostce Straży Pożarnej przy ul. Retkińskiej ( przy najstarszym krzyżu na Retkini), aby tam oddać głos.

 

7. W tym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie:      

=w poniedziałek – dla Grupy Modlitewnej Apostolstwa Dusz Czyśćcowych      =we wtorek – dla Akcji Katolickiej                                                                     = w środę – dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich

 

8. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11:30–od rodziców dzieci pragnących przyjąć I Komunię św. zbierane będą deklaracje na zapisanie dziecka do parafialnej grupy przygotowującej się do Sakramentu Eucharystii. W najbliższy czwartek, 4 października, o godz. 18:30 – spotkanie duszpasterskie dla rodziców dzieci z klas IV szkoły podstawowej, którzy pragną , aby ich dzieci uczestniczyły w Kościelnej Uroczystości Rocznicy I Komunii św.                                                                                                                           Za tydzień, w niedzielę 7 października, na Mszy św., o godz. 10:30 w dolnym kościele rozpoczęcie przygotowań formacyjnych dla kandydatów do bierzmowania, w których powinni uczestniczyć uczniowie klas III Gimnazjum i uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych. Po Mszy św. rodzice tych uczniów składają deklaracje, że pragną, aby ich dzieci przygotować do bierzmowania. W tych spotkaniach powinni także uczestniczyć, ci dorośli którzy jeszcze nie przyjęli sakr. Bierzmowania, a pragną go otrzymać.

 

9. W sobotę, 6 października, w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul Hufcowej, w godz. od 11:oo do 14:oo odbędzie się piknik i spotkanie pod hasłem „Zdrowie jest najważniejsze”. Organizatorzy zapraszają wszystkich. Szczegóły na plakatach.

 

10. Jak już było wspomniane, przy wyjściu z kościoła nasi Goście, ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich będą zbierać ofiary na Misje katolickie, natomiast w namiocie przed kościołem można zapoznać się z materiałami i pamiątkami z krajów misyjnych.

 

11. Zachęcamy do lektury prasy religijnej, którą można nabywać w Księgarni Parafialnej

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia