XXIII Niedziela Zwykła 9.IX.2018

 

1. Komunikaty

 

2. Dzisiaj, o godz. 18:oo – Nieszpory niedzielne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 

3. Od dzisiaj przeżywamy Tydzień Wychowania, któremu towarzyszy hasło: „W poszukiwaniu drogi” – aby wspierać dzieci i młodzież w rozpoznaniu drogi życia. Jest to także przygotowanie do świętowania święta św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, które przypada w następny wtorek.                

Za tydzień ( 16 września) na zakończenie Tygodnia Wychowania – na Mszach św. o godz. 11:30 i 11:45 nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów rozpoczynających naukę w szkole.                                                                                                                                                     W Tygodniu Wychowania odbędą się także spotkania duszpastersko – katechetyczne dla rodziców dzieci, które w tym roku przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. Te spotkania odbędą się wg. następującego planu:                                                                                                                                   = poniedziałek, 10 września – rodzice dzieci ze szkoły podstawowej ŁSO                                                

= wtorek, 11 września – rodzice dzieci ze szkoły podstawowej nr 137                                                      

= środa, 12 września – rodzice dzieci ze szkoły podstawowej nr 11 oraz rodzice tych dzieci które chodzą do szkół na terenie innych parafii, a są z naszej parafii i tu przystąpią do I Komunii św. ( szczególnie dotyczy to szkół podst. nr. 19 i 67)                                                                                    Każdego dnia te spotkania dla rodziców rozpoczynają się w kościele, o godz. 18:30 !

 

4. Przypominamy , że po wakacyjnej przerwie, o godz. 11:45, w dolnym kościele, jest sprawowana Msza św. dla najmłodszych. Na tę Mszę św. sprawowaną w każdą niedzielę i święta zapraszamy wraz z rodzicami dzieci w wieku przedszkolnym i młodsze. Msza św. szkolna dla wszystkich uczniów ze szkół podstawowych, począwszy od klas I jest sprawowana o godz. 11:30 w kościele górnym. Przypominamy, że uczestnictwo we Mszy św. w każdą niedzielę i święto, zarówno przez dzieci jak i dorosłych – to podstawowy obowiązek wiary płynący z przykazania, ale też i wyraz miłości do Boga i pełnego zjednoczenia z Chrystusem w Eucharystii.

 

5. Przypominamy, że w najbliższą sobotę ( 15 września) Parafia nasza organizuje wyjazd do Niepokalanowa na II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Najmłodszych wraz z opiekunami do tego wyjazdu gorąco zachęcamy. Zapisy w Księgarni i kancelarii parafialnej - do wtorku. Szczegółowe informacje na plakatach.

 

6. We wtorek, 11 września , o godz. 18:30 – Msza św. w intencji Ojczyzny, a następnie spotkanie Rodziny Radia Maryja. W czwartek, 13 września - Msza św. w intencji kapłanów, a potem spotkanie Wieczernika Modlitwy za Kapłanów. W piątek, 14 września, o godz. 16:15 – zebranie Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

 

7. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zrodziła się z inicjatywy retkinian i parafian potrzeba upamiętnienia tego wydarzenia w formie instalacji przestrzennej na parafialnym placu przy naszym kościele. Będzie ona miała charakter edukacyjny ukazujący wkład Kościoła i ludzi Kościoła w odzyskaniu i budowaniu niepodległości w naszej Ojczyźnie. Będzie to więc tzw. „Szlak Niepodległości” nawiązujący do pomnika, który stoi przy ul Retkińskiej, przy wejściu na plac kościelny - wybudowany przez retkinian w I rocznicę odzyskania niepodległości, a dalej wzdłuż przejścia przez plac kościelny będą zainstalowane tablice, kamienie,ryngrafy i rzeźby aż do drugiej bramy, gdzie stanie Kapliczka upamiętniająca 100-lecie Niepodległości. Całość zostanie zamknięta nową formą Krzyża na parafialnej Golgocie. W planach: zakończenie tej inicjatywy jest w Roku Jubileuszu Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

8. W Księgarni Parafialnej do nabycia aktualna prasa katolicka i inne wydawnictwa religijne. Do lektury gorąco zachęcamy. Przypominamy jednocześnie , że Księgarnia czynna jest w niedziele po Mszach od godz. 7:45 do godz. 13:oo 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia