XXII Niedziela Zwykła 2.IX.2018

 

1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę wakacyjną , a pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 18:oo – Nabożeństwo adoracyjne przed Najświętszym Sakramentem .

 

2. Jutro, w poniedziałek , 3 września, początek nowego roku szkolnego. Po wakacjach rozpoczynają się nowe obowiązki i zadania związane z nauką różnych przedmiotów, w tym także religii. Nowy rok szkolny rozpoczynamy od wezwania Bożej pomocy w odpowiedzialnym dziele nauczania i wychowania młodego pokolenia. Dlatego jutro, 3 września, kośo godz. 8:oo w naszym kościele będzie Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Na wspólną modlitwę eucharystyczną zapraszamy wszystkich, którzy podejmują trud nauczania i wychowania, a więc rodziców, nauczycieli, katechetów, a przede wszystkim dzieci i młodzież – uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych średnich.                                                                                              

 Dla szkoły podstawowej i gimnazjum ŁSO z ul. Babickiego – Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie także jutro, o godz. 10:oo.                                                                               

Apelujmy do rodziców, aby zatroszczyli się o wypełnienie swego chrześcijańskiego zadania, dopilnowując, by dzieci i młodzież uczestniczyli w Mszy św. inaugurującej nowy rok szkolny, a także, by uczestniczyli w lekcjach religii i w niedzielnej Eucharystii.

 

 3. Przypominamy, że od września, w dni powszednie Msze św. będą sprawowane: rano, o godz. 7:oo, 7:30, 8:oo, a wieczorem o godz. 18:oo i 18:30 z homilią, z tym, że w środy po Mszy św. o godz. 8:00 i o godz. 18:oo będzie Nowenna do MB Nieust. Pomocy, a w soboty o godz. 18:oo - Różaniec . W piątki o godz. 15:oo– Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz. 15:30.                                    

 W niedziele (już od przyszłego tygodnia) - Msze św. będą sprawowane wg. porządku przedwakacyjnego, czyli o godz. 7:oo, 8:30, 10:oo, 11:30, godz. 11:45- w dolnym kościele : Msza św. dla rodziców z małymi dziećmi, i godz. 13:oo. Wieczorem o godz. 18:oo będzie Nabożeństwo, a następnie o godz. 18:30 – Msza św. wieczorna.

 

4. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca września. W czwartek, po Mszy św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o nowe i dobre powołania do służby Bożej i znalezienie drogi swojego życia, w czasie nabożeństwa „Godziny Świętej”.                                                         

W piątek spowiedź : rano od godz. 7:oo, a po południu od godz. 16:30 – najpierw dla uczniów i dla nich Msza św. z Komunią św. pierwszo piątkową o godz. 17:15. Apelujemy do uczniów , by wykorzystali I piątek września do spowiedzi i rozpoczęli naukę w nowym roku szkolnym w stanie łaski uświęcającej, którą zdobywamy w sakramencie pokuty. Tak więc do spowiedzi w piątek wszystkich uczniów serdecznie zapraszamy!                                                                                                                            W piątek, po Mszy św. wieczornej – wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Najśw. Serca Jezusowego. W I piątek miesiąca – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

5. W sobotę, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, w naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.

 

6. W tym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie:  * w poniedziałek, o godz. 17:oo – dla Grupy Modlitewnej Apostolstwa Dusz Czyśćcowych    * we wtorek , po Mszy św. wieczornej – dla Akcji Katolickiej   * w środę, po Mszy św. wieczornej – dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich   * w czwartek o godz. 17:oo - dla Żywej Róży Ojca Pio i św. Moniki

 

7. Zapraszamy wszystkich chętnych, ale szczególnie dzieci do udziału w II Ogólnopolskim Spotkaniu najmłodszych w Niepokalanowie – w sobotę, 15 września. Nasza Parafia organizuje autokarowy wyjazd na to spotkanie. Zapisy i szczegółowe informacje – w Księgarni i Kancelarii Parafialnej.

 

8. Przypominamy, że zbiórka i wyjazd pielgrzymów do Gietrzwałdu – w sobotę, 8 września, z placu przed kościołem – o godz. 6:oo.

 

9. Zachęcamy do lektury prasy religijnej, którą można nabywać w Księgarni Parafialnej.

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia