ZESPÓŁ MŁODZIEŻOWY – MUZYCZNY

NieSamiJuZ

10743494_10202630810360588_1548483455_n.jpg - 155.85 KB

"Kościół potrzebuje muzyków.... ...Tysiące wierzących umacniało swoją wiarę muzyką, która wypływała z serc innych wierzących i stawała się częścią liturgii, a przynajmniej bardzo cenną pomocą w jej godnym sprawowaniu. Śpiew pozwala przeżywać wiarę jako żywiołową radość i miłość, jako ufne oczekiwanie na zbawczą interwencję Bożą."

  

      NieSamiJuZ     czyli młodzieżowa schola parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi na Retkini. Nazwa scholi pochodzi od wezwania naszej parafii. Obie nazwy to w skrócie NSJ.

   Jesteśmy grupą młodych ludzi, których łączy miłość do Boga i muzyki.

Są wśród nas gimnazjaliści, licealiści, studenci a nawet nieco starsi.
Posługujemy głównie na niedzielnej eucharystii o 10.30 ale można nas też usłyszeć w czasie świąt i innych parafialnych uroczystości.

   Jeśli Najwyższy obdarzył Cię nietuzinkowym talentem: śpiewasz, grasz bądź klaszczesz w dłonie. Nie potrafisz ustać w miejscu a rytmiczne podrygiwanie na Chwałę Pana nie jest Ci obce - Ta wspólnota jest dla Ciebie. Chcesz poznać równie szalonych i zakochanych w Bogu młodych ludzi, którzy śpiewem i modlitwą umilają niedziele nabożeństwa oraz uroczystości. Dołącz do nas!

   Próby scholii NieSamiJuż w każdy wtorek po wieczornej mszy świętej.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Muzyka - jest nieodłączną towarzyszką człowieka. Jest z nim w chwilach radosnych i smutnych, w trudnych momentach pozwala odpocząć i nabrać sił do dalszej pracy. Przykładów można przytoczyć tutaj wiele. Muzyka także na płaszczyźnie religijnej odgrywa ogromną rolę: pomaga we właściwym przeżywaniu poszczególnych etapów roku liturgicznego, wpływa na wrażliwość człowieka, porusza sumienia ludzkie. Patronką śpiewu i muzyki kościelnej, opiekunką organistów, chórzystów, lutników, zespołów wokalno-muzycznych, a także budowniczych organów i instrumentów muzycznych jest święta Cecylia. Jej imię znalazło się w Kanonie Rzymskim. Święta Cecylia żyła prawdopodobnie w III wieku i jako chrześcijanka nawróciła wielu pogan, w tym swojego męża Waleriana, z którym zginęła za wiarę chrześcijańską śmiercią męczeńską. Jak głosi legenda św. Cecylia grała na organach i dlatego pod koniec średniowiecza ogłoszono ją patronką muzyki kościelnej. Ciało Świętej spoczywa w Bazylice na Zatybrzu w Rzymie, a jej święto w kalendarzu liturgicznym przypada na 22 listopada. Z tej okazji w wielu miejscach na świecie organizowane są liczne koncerty ku czci patronki. Na przestrzeni wieków od imienia św. Cecylii powstało wiele bractw i stowarzyszeń muzycznych, m.in. od 1994 roku Ogólnopolski Związek Chórów Kościelnych Caecilianum. Święta Cecylia inspiruje życie muzyczno-duchowe tych, którzy sprawują, tworzą i wykonują muzykę kościelną. Nie ma piękniejszej pieśni nad śpiew czystej duszy, której wzorem jest święta Cecylia, duszy kochającej Boga i w Nim wszystkich ludzi. Piękno muzyki bierze się bowiem z piękna duchowego, a człowiek bez Boga nigdy nie stworzy pięknego dzieła.    

 

    Na  próbie zespołu spotykamy się w  każdy wtorek po Mszy Św. wieczornej, aby wspólnie przy śpiewie i dobrej zabawie  przygotować się już  do Mszy Św. młodzieżowej,  która sprawowana jest w każdą niedziele o godz. 10.30 w   dolnym Kościele dla kandydatów do BIERZMOWANIA.

Naszym opiekunem myzycznym zawsze uśmiechniętym i uczącym nas nowych tekstów jest Kinga.

                                                                                                                             

                                                    

KTO SPIEWA TEN DWA RAZY SIE MODLI !!!

 

                                                                                                    

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia