Kościół Stacyjny 8-03-2019

W pierwszy piątek Wielkiego Postu – 8 marca, nasza parafialna świątynia będzie Kościołem Stacyjnym dla wielkopostnego pielgrzymowania wiernych. Święta Matka Kościół w okresie Wielkiego Postu wprowadza swoje dzieci pragnące odnowienia i pogłębienia wiary, na drogę postu, modlitwy i jałmużny… …Niech wierni, zgromadzeni w oznaczone dni w Kościołach Stacyjnych, podejmą wielkopostne praktyki, otworzą serca na Słowo Boże, przyjmą Chleb Eucharystyczny, a przez wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego, skorzystają z łaski odpustu zupełnego.

W związku z powyższym, w najbliższy piątek przez cały dzień nasz kościół parafialny, jako Stacyjny będzie otwarty, aby przez udział w nabożeństwach i wielkopostne pielgrzymowanie, każdy mógł zyskać odpust zupełny. Będzie też całodzienne wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu ( z wyjątkiem sprawowania Liturgii). W piątek, do naszego Kościoła Stacyjnego przybędzie Ks. Arcybiskup Senior Władysław Ziółek, który będzie sprawował główną Mszę Św. o godz.18:oo.

W najbliższy piątek w naszym Kościele Stacyjnym Liturgia wielkopostna będzie sprawowana według następującego porządku: - Msze św. o godz. 7:oo, 7:30, 8:oo - Droga Krzyżowa o godz. 8:30 - Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:oo i Msza św. o Bożym Miłosierdziu o godz. 15:30 - Droga Krzyżowa dla wszystkich (wyjątkowo w ten piątek dla dzieci i dorosłych) o godz. 17:15 

Główna Msza św. z udziałem Ks. Arcybiskupa Seniora Władysława Ziółka, o godz. 18:oo - Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz. 19:30 - Apel Jasnogórski o godz. 21:oo Wszystkich wiernych do udziału we wspólnej modlitwie i wielkopostnym pielgrzymowaniu do naszego Kościoła Stacyjnego gorąco zachęcamy.

 

Kościoły-Stacyjne-2019-plakatKoscioly-stacyjne-2019-zm-1277x1920

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia