II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego 11.IV.2021

1. Dzisiaj, w II Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego, którego apostołką jest nasza rodaczka, święta siostra Faustyna Kowalska – patronka naszego miasta. Kult Bożego Miłosierdzia z wielkim, z apostolskim zapałem rozpowszechniał Papież św. Jan Paweł II , który w Święto Miłosierdzia został wyniesiony na ołtarze, i kanonizowany. W naszym kościele znajduje się Wotum Bożego Miłosierdzia z obrazem Pana Jezusa, posągiem św. Jana Pawła i płaskorzeźbami św. siostry Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćko – apostołami Bożego Miłosierdzia. W tym miejscu, w każdy piątek, o godz. 15oo modlimy się do Miłosierdzia Bożego. Także dzisiaj - o godz. 15oo – rozpocznie się Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w czasie którego nastąpi poświęcenie obrazów „Jezu, ufam Tobie” . Obrazy mogą być różnej wielkości. Poświęcone w kościele – w domach mają przypominać o Bożym Miłosierdziu. Dzisiejsza Godzina Miłosierdzia o godz. 15oo zostanie odprawiona przed Najświętszym Sakramentem, w kaplicy Wotum Miłosierdzia Bożego – odmówimy wtedy także Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po Nabożeństwie wystawienie będzie trwać i będzie to okazja do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu - do wieczornego Nabożeństwa Adoracyjnego o Bożym Miłosierdziu, o godz. 18oo . Z dobrym przeżyciem dzisiejszego Święta związane są niezwykłe przywileje i odpusty, jeżeli oddamy cześć Miłosierdziu Bożemu i pomodlimy się za wstawiennictwem naszych świętych rodaków – czcicieli Bożego Miłosierdzia.

 

2. Dzisiaj obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 77. Tydzień Miłosierdzia, któremu towarzyszy hasło „JESTEŚMY WEZWANI DO MIŁOSIERDZIA”. Rozpoczynający się w dzisiejsze Święto - Tydzień Miłosierdzia uświadamia nam, że doświadczając Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla innych, potrzebujących pomocy duchowej i materialnej. Stąd do „Kosza Miłosierdzia” w bocznym ołtarzu, można składać dary materialne , a także Skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną, które w okresie Wielkiego Postu były rozprowadzane w kościele. Zebrane dary, za pośrednictwem Parafialnego Zespołu Charytatywnego trafią do najbardziej potrzebujących pomocy.

 

3. We wtorek, z racji trwającego Roku Św. Józefa – po Mszy św. wieczornej: Nowenna do Św. Józefa Natomiast w środę 14 kwietnia , będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości i chrześcijańskiej religijności.

 

4. W najbliższą sobotę – wyjątkowo w III sobotę miesiąca- w ramach obchodów 100-lecia istnienia Archidiecezji Łódzkiej, odbędzie się kolejna Jubileuszowa pielgrzymka do naszego Kościoła Stacyjnego. W programie: o godz. 1130 – Nabożeństwo pielgrzymkowe z konferencją, a o godz. 12oo- Msza św. koncelebrowana. Sobotnie, Jubileuszowe pielgrzymowanie poświęcone będzie paschalnej Drodze Światła, stąd po Mszy św. będzie też Nabożeństwo Drogi Światła. W sobotę modlitwy Jubileuszowe poprowadzi Parafia Chrystusa Króla. Sobotnie pielgrzymowanie do naszego Kościoła stacyjnego odbędzie się z zachowaniem obowiązujących rozporządzeń sanitarnych określających limit wiernych mogących wejść do naszego kościoła - przypominamy 1 osoba na 20 m2 czyli 110 osób w kościele górnym.

 

5. Jak już było wspomniane dzisiejsze ofiary składane na tace są przeznaczone na potrzeby WSD w Łodzi. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”

 

6. W Księgarni Parafialnej możliwość nabycia prasy religijnej – polecamy tygodniki „Niedziela”, „Idziemy” i „Przewodnik Katolicki” i inne wydawnictwa religijne, w tym obrazy Jezusa Miłosiernego.

 

7. W świętym i radosnym okresie wielkanocnym – czasie zwycięstwa nad śmiercią i odnowy życia w Bożym Miłosierdziu - głośmy całym swoim życiem potęgę Zmartwychwstania i naszą nadzieję życia wiecznego. I w tym właśnie duchu w dzisiejsze Święto Miłosierdzia Bożego na zakończenie Mszy św. wraz z modlitwą o ustanie pandemii koronawirusa odmówimy wspólnie 10-tkę Koronki do Miłosierdzia Bożego.

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia