Deklaracja rodziców dziecka pierwszokomunijnego.

deklaracja 1

 

Deklaracje można pobrać klikając w poniższy link

pobierz plik

 

 

 

Zbiórka elektrośmieci

 

W naszej Parafii, wzorem ubiegłych lat, podejmujemy akcję „Oczyść dom z elektrośmieci – zostań Patronem Polskich Misjonarzy”. Akcja ta polega na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. stare pralki, telewizory, komputery, radia, drukarki, mikrofalówki, itp.).

Zbiórka będzie prowadzona przez dwa dni – jutro, w poniedziałek (19 maja) i we wtorek (20 maja) do godz. 16oo.!!!

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny prosimy składać na placu przy kościele, przy wejściu do kancelarii, obok pomnika św. Michała Archanioła.

 

elektro

ogłoszenie

 

dodatek

Wielkanoc 2021

 

w2021

Rekolekcje Wielkopostne 2021

 

„ EUCHARYSTIA SERCEM KOŚCIOŁA I RODZINY”

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA WSZYSTKICH WIERNYCH

w Parafii Najśw. Serca Jezusowego w Łodzi-Retkini

 

Rozpoczęcie: V Niedziela Wielkiego Postu – 21.III – 24.III.2021

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

IMG20210314140250

 

Błogosławieństwo Apostolskie i Odpust zupełny dla uczestniczących w rekolekcjach.

************************************************************

UWAGA ! Spowiedź rekolekcyjna – we wszystkie dni rekolekcji

Komunikat na II Niedzielę Wielkiego Postu Ad Gentes

Czytaj więcej: Komunikat na II Niedzielę Wielkiego Postu Ad Gentes

Wielkopostne Kościoły stacyjne

 

IMG20210214141459

11-02-2021 Światowy Dzień Chorego

 

W czwartek, 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego, w tym roku obchodzony pod hasłem: „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście – relacja zaufania u podstaw opieki nad chorymi”. Msza święta w intencji chorych i cierpiących z naszej parafii zostanie odprawiona w czwartek (11 lutego), o godz. 10oo w kościele dolnym. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje choroby i cierpienia zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament Chorych. Jeszcze raz na czwartkową modlitwę wszystkich chorych , ich opiekunów i personel medyczny- gorąco zapraszamy !.

 

IMG20210206200247

Spotkania kolędowe

W tym roku, ze względu na przepisy sanitarne w czasie pandemii – wizytę duszpasterską czyli „Kolędę” przeżywaliśmy w formie wspólnej modlitwy w kościele parafialnym za mieszkańców.

 

ks2021

 

Tegoroczne kolędowanie zakończyliśmy wczoraj w naszym kościele. Dzisiaj  w czasie Nabożeństwa, o godz. 18oo będziemy dziękować, za wszystkie duchowe dary, których doświadczyliśmy w czasie ‘Kolędy”. Dziękujemy także za wszystkie materialne ofiary kolędowe składane na potrzeby Parafii.

 

 

 

Orszak Trzech Króli

 

Orszak Trzech Króli jako ważne wydarzenie ewangelizacyjne na trwale wpisał się w tradycję Łódzkiego Kościoła. W tym roku ze względu na pandemię nie ma możliwości zorganizowania Orszaku w dotychczasowej formie.  Będzie on miał charakter rodzinny, a dodatkowo, zgodnie z decyzją Ks.  Abpa Grzegorza Rysia, nabierze wymiaru charytatywnego. Tak, jak Trzej Królowie przynieśli Jezusowi w darze złoto, kadzidło i mirrę, tak uczestnicy Łódzkiego Orszaku będą mogli przynieść Nowonarodzonemu swój dar. Dnia 6 stycznia Trzej Królowie przekażą te dary najbardziej potrzebującym dzieciom naszego miasta z Domu Samotnej Matki oraz z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej.

Od dziś także w naszej parafii – w specjalnym koszu przy żłóbku – dostępne są specjalne torby na „Dar dla Narodzonego”, które można zabrać do domu i wypełnić produktami dla niemowląt i małych dzieci : mogą to być mleko modyfikowane, kaszki, pożywki, kosmetyki dziecięce, butelki, smoczki lub pieluszki. Swój dar będzie można złożyć do niedzieli, 3 stycznia, z powrotem, do kosza przy szopce parafialnej.

 

plakat 2021 Orszak-1092x1536

 

Opłatek na stół wigilijny

 

oplatek 2020

 

 W tym roku z powodu panującej pandemii i zaostrzonych przepisów sanitarnych – opłatki nie będą roznoszone po domach parafian.

 

Poświęcone opłatki wraz ze świecami „Caritas” można nabywać w kościele – po Mszy św.:

w prawej kruchcie, 

w Księgarni Parafialnej,

w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

Będzie to w tym roku jedyna forma rozprowadzania opłatków – oczywiście z zachowaniem odpowiedniego bezpieczeństwa sanitarnego.

 

Dochód ze sprzedaży świec „Caritas” przeznaczony jest na działalność charytatywną wśród dzieci, zaś ofiary składane z racji przyjęcia opłatka przeznaczone są na potrzeby Parafii – na pokrycie kosztów związanych z prowadzonymi pracami remontowymi. Za te ofiary z góry składamy „Bóg zapłać”.

 

Życzenia Świąteczne

 

Wcielenie Syna Bożego jest wydarzeniem, które dokonało się w historii, ale ją przekracza… Doświadczmy tego w historii Kościoła Łódzkiego, który obchodzi Jubileusz 100-lecia swego istnienia i w swojej wiekowej historii ciągle przeżywa Boże Narodzenie – bowiem i dla nas Bóg stał się człowiekiem, przychodzi, by być pośród nas, by kochać i być kochanym… Niech rodzący się Zbawiciel rozproszy mroki zwątpienia i smutku – niech wprowadzi w otaczający nas świat pandemii i kryzysu miłości - nowe światło i da mocną nadzieję… Niech Nowonarodzony umacnia, byśmy mogli budować wzajemne zaufanie i szacunek w naszym domu, który ma na imię Polska… Niech Boże Narodzenie – święto rodzącego się życia, napełni nasze życie radością, wdzięcznością, szacunkiem i niezachwianą nadzieją../. Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego … i dużo zdrowia, zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii.     SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

 

IMG20201223160906

 

 

XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

 

Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, obchodzimy po raz dwunasty Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W dalszym ciągu bowiem chrześcijanie giną za wiarę w Jezusa Chrystusa i potrzebują naszej modlitwy i ofiary, jako wyrazu solidarności z nimi w niesieniu krzyża prześladowań. W tym roku Dzień Solidarności jest szczególnie poświęcony sytuacji wyznawców Chrystusa w Republice Środkowej Afryki, gdzie od lat trwają konflikty zbrojne, prześladowania i cierpienia spowodowane głodem . Ponadto kobiety i dzieci stają się ofiarami handlu ludźmi i niewolniczej pracy.  W ogóle trzeba zdawać sobie sprawę, że w naszych czasach ponad 105 000 chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa, 200 milionów chrześcijan jest brutalnie prześladowanych, a kolejnych 350 milionów jest poddawanych różnym formom dyskryminacji, zaś w ponad 115 krajach łamie się prawo dowolności religijnej. Solidaryzując się z prześladowanymi wyznawcami Chrystusa zachęcamy do modlitwy i wsparcia materialnego.

 

ulotka-XII-DSzKP-RŚA-2020-2-738x1024

 

 

Podkategorie

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia