XXIX Niedziela Zwykła 17.X.2021

 

1.Komunikaty

 

2. W październiku, miesiącu różańca - codziennie, o godz. 18oo – Nabożeństwo Różańcowe.        Dla uczniów: Różaniec - w poniedziałek, środę i piątek - o godz. 1715 .                                       Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do gorliwej modlitwy na Różańcu, do której wzywała Matka Boża objawiając się w Fatimie i w Gietrzwałdzie.

• Informujemy także, że dzisiaj, w trzecią niedzielę października, wznawiamy, po przerwie spowodowanej pandemią – spotkania duszpasterskie dla naszej parafialnej Żywej Róży. Dzisiejsze zebranie dla członków i sympatyków Żywego Różańca rozpocznie się o godz. 17oo, w Sali konferencyjnej.

 

3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10oo – uroczystość jubileuszowa dla małżonków przeżywających w tym roku rocznicę ślubu. Po Mszy św. krótkie spotkanie z Jubilatami w czytelni i wręczenie dyplomów jubileuszowych.

 

4. W trzecią niedzielę miesiąca, a więc dzisiaj, o godz. 16oo – Msza św. i spotkanie duszpasterskie dla rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Dzieci, wraz z rodzicami na to ważne – pierwsze w tym roku katechetycznym spotkanie – serdecznie zapraszamy !

 

5. Przypominamy o potrzebie modlitwy za zmarłych zanoszonej do miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy o ofiarowywaniu Mszy św. za dusze zmarłych, a także o modlitwie Kościoła w wypominkach. Wypominki albo inaczej Zaduszki to wspólna modlitwa wiernych za dusze wyczytywane w kościele przez kapłana. Na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii, po Mszy św. Wypominki roczne i półroczne są czytane w piątki (po Mszy św. o godz. 1530) i w niedziele o godz. 8oo. Wypominki jednorazowe są czytane w Zaduszki i w czasie procesji na cmentarzu. Za zmarłych polecanych w wypominkach będzie odprawiona Msza św. w Dzień Zaduszny i w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 18oo. Aby ułatwić podawanie na wypominki – przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne szablony - kartki na których wypisujemy dusze zmarłych polecanych na Zaduszki. Po wypełnieniu kartki te przekazujemy kapłanom. O potrzebie modlitwy za zmarłych jeszcze raz przypominamy i apelujemy, aby tego świętego obowiązku nie zaniedbywać. Biblia bowiem uczy: „Święta i zbawienna jest myśl, aby modlić się za zmarłych” Pamiętajmy także o słowach św. Ambrożego: „O tych, których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy też po śmierci.”

 

6. W piątek, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji Jego pontyfikatu, kiedy padły znamienne słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.

 

7. Po rekolekcjach ewangelizacyjnych, które odbyły się we wrześniu, odbywa się w naszej Parafii Seminarium Odnowy Wiary, które przebiega pod hasłem: ”JEZUS JEST W TWOJEJ ŁODZI”. Seminarium Odnowy Wiary, to cykl spotkań wprowadzających w podstawy chrześcijaństwa, a jednocześnie to czas pytań, odpowiedzi, inspiracji… Adresujemy je do osób, które pragną pogłębić swoje relacje z Bogiem. Spotkania ewangelizacyjne odbywają się w piątki, po Mszy św. wieczornej, czyli kilka minut po godz. 19oo – w kościele dolnym. Spotkania w ramach Seminarium Odnowy Wiary zakończą się 3 grudnia. Te spotkania prowadzą przedstawiciele Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Szczegółowe informacje na ten temat są na plakatach. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w naszym parafialnym Seminarium Odnowy Wiary.

 

8. W Księgarni Parafialnej do nabycia prasa katolicka , książki i inne wydawnictwa religijne.

 

XXVIII Niedziela Zwykła 10.X.2021

Czytaj więcej: XXVIII Niedziela Zwykła 10.X.2021

XXVII Niedziela Zwykła 3.X.2021

Czytaj więcej: XXVII Niedziela Zwykła 3.X.2021

XXVI Niedziela Zwykła 26.IX.2021

 

Czytaj więcej: XXVI Niedziela Zwykła 26.IX.2021

XXV Niedziela Zwykła 19.IX.2021

Czytaj więcej: XXV Niedziela Zwykła 19.IX.2021

XXIV Niedziela Zwykła 12.IX.2021

Czytaj więcej: XXIV Niedziela Zwykła 12.IX.2021

XXII Niedziela Zwykła 29.VIII2021

Czytaj więcej: XXII Niedziela Zwykła 29.VIII2021

XXIII Niedziela Zwykła 5.IX.2021

 

Czytaj więcej: XXIII Niedziela Zwykła 5.IX.2021

XXI Niedziela Zwykła 22.VIII.2021

 

Czytaj więcej: XXI Niedziela Zwykła 22.VIII.2021

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia