V Niedziela Wielkiego Postu 21.III.2021

 

1. Komunikaty

 

2. Dzisiaj w naszej Parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla wszystkich wiernych. Program tych rekolekcji jest następujący: Niedziela 21.III.2021 Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. : 7oo, 830, 10oo, 1130, 1145 (dol. K-ł), 13oo, 16oo- dla rodziców I dzieci przed I Komunią św., 1830 Godz. 1745 – Gorzkie Żale z nauką pasyjną

W PONIEDZIAŁEK, WTOREK i ŚRODĘ każdego dnia program rekolekcji jest następujący: godz. 7oo - Msza św. z nauką 830 - Msza św. z nauką 10oo – Msz św. z nauką 17oo – Msza św. z nauką dla uczniów 18oo – Msza św. z nauką 1915 - Msza św. z nauką W ramach rekolekcji: We wtorek o godz. 10oo – Msza św. z nauką dla chorych, a na Mszach św. wieczornych modlitwy do św. Józefa.

Spowiedź rekolekcyjna: we wszystkie dni rekolekcji w czasie każdej Mszy św. W środę, na każdej Mszy św.: Zakończenie rekolekcji. Błogosławieństwo Apostolskie i Odpust zupełny dla uczestniczących w rekolekcjach.

***********************************************************************

Naszym rekolekcjom przewodniczy O. Kazimierz Głaz, redemptorysta Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony przy wyjściu z kościoła, w gablotach parafialnych i na parafialnej stronie internetowej. Dzisiaj w szczególny sposób zapraszamy wszystkich wiernych na Gorzkie Żale, które rozpoczną się o godz. 1745. W czasie tego pasyjnego nabożeństwa Ojciec Rekolekcjonista wygłosi okolicznościową naukę. Apelujemy i prosimy o jak najliczniejszy udział w rekolekcjach, aby wszyscy parafianie przez słuchanie Słowa Bożego i korzystanie z sakramentu pokuty, odnowili się duchowo i dobrze przygotowali się do radosnego przeżywania świąt wielkanocnych Apelujemy także, aby wykorzystać czas spowiedzi rekolekcyjnej . Będzie wtedy dla wszystkich okazja do spowiedzi, której nie należy odkładać na ostatnie, przedświąteczne dni, gdyż wtedy nie będzie już możliwości wszystkich wyspowiadać.

 

3. Za tydzień NIEDZIELA PALMOWA, czyli Meki Pańskiej. Przed każdą Mszą św. poświęcenie palm na pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania Paschalnego Misterium. W Niedziele Palmową rozpoczyna się w kościele katolickim WIELKI TYDZIEŃ, w którym wspominamy mękę Chrystusa, Jego zbawczą śmierć i chwalebne zmartwychwstanie . Tutaj chcemy poinformować, że jeżeli nie zostaną zaostrzone rygory pandemiczne, w Parafiach będą mogły być sprawowane Liturgie Triduum Paschalnego łącznie ze święceniem pokarmów w Wielką Sobotę i skromniejszą procesją rezurekcyjną.

 

4. W piątek – nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o godz. 830 – dla ogółu wiernych, o godz. 1715 – dla uczniów, o godz. 18oo – dla dorosłych i o godz. 1930 – dla młodzieży.

 

5. W czwartek, 25 marca : Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W naszej Parafii Msze św. o godz. 7,8,9,18,30 - na Mszach św. o godz. 9oo i 1830 - obrzęd Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym. Formularze Duchowej Adopcji będzie można podjąć od środy w zakrystii., także w czwartek przed Mszą św.

 

6. Chcemy poinformować, że w tym roku ze względu na zaostrzone rygory sanitarne spowodowane pandemią nie będzie wiosennej zbiórki makulatury na misje !!! ( Żadna firma nie chce podjąć się tego zadania)

 

7.W parafialnej księgarni do nabycia prasa katolicka, karty świąteczne i inne wydawnictwa religijne.

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia