Autor: Gracjan Szymczak, Krzysztof Przybylski, Amelia Szymańska
Arena Młodych 2024 w Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi

Zakończył się drugi dzień rekolekcji dla młodzieży Arena Młodych 2024 "w regionach". Jedno z wielu takich spotkań odbyło się w Zespole Szkół Salezjańskich im. św. Jana Bosko w Łodzi. W spotkaniu z młodymi uczestniczył ksiądz biskup Ireneusz Pękalski - biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

Po krótkim podsumowaniu poprzedniego dnia rekolekcji, uczniowie mieli możliwość wysłuchania fragmentu Ewangelii św. Marka o paralityku. Prowadzący Ania i Bartek pomogli nam głębiej zastanowić się nad tą ewangeliczną sceną. Ania podzieliła się również świadectwem własnego doświadczenia prowadzenia innych do Jezusa.

Następnie wolontariusze rozdali uczestnikom karteczki na których młodzież mogła napisać imię osoby, które próbowali przybliżyć do Chrystusa, ale nie byli w stanie tego dokonać. Po przepięknych pieśniach chóru Salezjańskiego Liceum, wolontariusze zanieśli nosze, na których znajdowały się karteczki wypełnione przez uczestników. - „ Przed chwilą widzieliście jak Wstawiennicy i ksiądz zanieśli nosze pod sam ołtarz, jako znak tego co może się zadziać za chwile w sakramencie pokuty i w modlitwie wstawienniczej”. – tak komentował prowadzący Bartek.

W trakcie godzinnej adoracji młodzież miała szansę do skorzystania z sakramentu pokuty oraz modlitwy wstawienniczej. Po Błogosławieństwie słowa skierował do młodzieży ksiądz biskup Ireneusz Pękalski. Zaznaczał, że młodzi są nadzieją Kościoła. Za przykład ksiądz biskup podał świętego Carlo Acutisa.