5 lat minęło... - wywiad z Księdzem Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem w rocznicę Ingresu

Dziś mija dokładnie 5 lat od uroczystego ingresu metropolity łódzkiego arcybiskupa Grzegorza Rysia do bazyliki archikatedralnej pw. św. Stanisława Kostki w Łodzi. Z tej okazji ksiądz arcybiskup udzielił wywiadu portalowi Archidiecezji Łódzkiej, w którym opowiada o swojej posłudze w Kościele Łódzkim. Wskazuje na to, co w ciągu tych lat udało się zrobić, oraz na to, co jeszcze jest do zrobienia.

Odwołując się do homilii ingresowej metropolita łódzki zauważa, że Oblubienica, którą jest Kościół łódzki ma wiele twarzy: twarz młodych i starszych, rodzin z dziećmi i ubogich, katolików i chrześcijan innych konfesji. Arcybiskup podkreśla, że w odróżnieniu do Archidiecezji Krakowskiej tutaj w Łodzi wiele zamierzeń i planów można zrealizować i to dużo szybciej i prościej – bo jeśli ludzi tutaj potraktujesz poważnie, to oni zawsze są chętni, aby coś razem, wspólnie, zrobić. – dodaje. Zachęcamy do wysłuchania wywiadu arcybiskupa Grzegorza w 5. rocznicę Jego ingresu do katedry łódzkiej.