Autor: Archidiecezja Łódzka
Wielkopostne Kościoły Stacyjne 2022 | parafia św. Józefa

„Jak to dobrze, że Pan Bóg patrząc na nas nie zatrzymuje swojego spojrzenia na naszych grzechach. Widzi całość naszego życia. Widzi wszelkie dobro, które jest obecne w naszych słowach, myślach i działaniu”- mówił Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski podczas Mszy Św. w parafii św. Józefa.

Msza św. w parafii przy ul. Ogrodowej sprawowana była w ramach Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski. W swojej homilii duchowny podkreślał, że Pan Jezus z wysokości krzyża patrzy na ludzi z miłością. „Jezus wywyższony na krzyżu patrzy z miłością nawet na tych, którzy zadają mu ból i cierpienie. Pierwsze słowa jakie Jezus ukrzyżowany wypowiedział były taki: Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą co czynią”- mówił Bp Pękalski.

Ksiądz Biskup w swojej homilii mówił także, że warto sobie postawić pytanie jak my na Pana Boga patrzymy w konkretnych momentach swojego życia. „Od tego zależy jaka jest nasza relacja z Panem Bogiem: bliska czy daleka, z rezerwą, bez emocji…”- mówił kaznodzieja.

Na zakończenie swoich rozważań Ksiądz Biskup mówił, że w Wielkim Poście często kierujemy nasz wzrok na Jezusa ukrzyżowanego i w szczególny sposób uczynimy to w Wielki Piątek. „Uczyńmy to z głęboką wiarą, że patrzymy na kogoś kto nas bardzo umiłował i oddał za nas swoje życie, abyśmy mieli życie wieczne. Patrzmy na kogoś, kto czeka teraz na naszą odpowiedź, aby także nasze życie było życiem utkwionym na bliźnich, w których On jest obecny”- zakończył Ksiądz Biskup.