Abp Ziółek: prawdziwa miłość oddaje wszystko i nie zatrzymuje niczego dla siebie! – Kościół Stacyjny N.S. Jezusowego #21

- Kochać Boga, to podporządkować Mu całe swoje życie. Kochać Boga, to tyle, co opowiadać się po Jego stronie całym sobą, bez żadnych zastrzeżeń, bez stawiania Mu jakichkolwiek warunków. Prawdziwa miłość oddaje wszystko, nie zatrzymuje niczego dla siebie. Bóg jest jedynym dla którego nawet stracić swoje życie ma sens! – mówił abp Władysław Ziółek.

O miłości Boga do człowieka i człowieka do Boga oraz do bliźnich mówił w swojej homilii podczas liturgii stacyjnej celebrowanej w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego i Świętej Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi emerytowany metropolita łódzki – ksiądz arcybiskup Władysław Ziółek.

Hierarcha zwrócił uwagę na to, że  - miłość to jedyna – najwłaściwsza odpowiedź – jaką wierzący może dać Bogu, który go pierwszy umiłował i ofiarował mu swoje przymierze. Jest to miłość, która musi przenikać całe istnienie człowieka – nie tylko umysł, ale i jego pragnienia, plany i marzenia – siły duchowe i cielesne. Chodzi o taką postawę, która nie jest tylko samym uczuciem, jakie okazują sobie ludzie, gdy mówią, że się kochają, czego wyrazem jest obdarowywanie się dobrem. Kochać Boga, to podporządkować Mu całe swoje życie. Kochać Boga, to tyle, co opowiadać się po Jego stronie całym sobą bez żadnych zastrzeżeń, bez stawiania Mu jakichkolwiek warunków. Prawdziwa miłość oddaje wszystko, nie zatrzymuje niczego dla siebie. Bóg jest jedynym, dla którego nawet stracić swoje życie ma sens! – podkreślił kaznodzieja.

- My wiemy, że taka miłość - ofiarna i bezinteresowna, dająca siebie innym bez reszty nie spada nam pewnego dnia w prezencie z nieba. Taką miłość trzeba sobie z trudem wypracowywać. Miłość bowiem jest procesem dynamicznym, który musi wzrastać w miarę jak doskonali się sam człowiek. Miłość jeśli nie wzrasta – zamiera! Stąd słusznie powiedziano: taki jest człowiek, jaką jest jego miłość! – zaznaczył arcybiskup senior.

Kończąc – łódzki pasterz apelował – starajmy się otwierać swoje serca na miłość. Starajmy się żyć miłością, a ponieważ sami z siebie nie wiele możemy uczynić, dlatego módlmy się nieustannie o taką łaskę! – zakończył.

Więcej o Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych Łodzi można znaleźć tutaj: Wielkopostne pielgrzymowanie do Kościołów Stacyjnych już po raz 9 !