Pamiątkowa tablica na frontonie łódzkiej katedry

Wczoraj późnym popołudniem na froncie łódzkiej katedry – po prawej stronie od głównego wejścia – została zawieszona marmurowa tablica upamiętniająca 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

- Z inicjatywą wykonania I zawieszenia pamiątkowej tablicy wystąpili Wojewoda Łódzki - Tobiasz Bocheński oraz Marszałek Województwa Łódzkiego - Grzegorz Schroeiber. – tłumaczy ks. prał. Ireneusz Kulesza – proboszcz łódzkiej bazyliki archikatedralnej. – Zewnętrzna ściana naszej katedry jest doskonałym miejscem dla upamiętnienia tak ważnej rocznicy. – dodaje.

Na tablicy został umieszczony napis: W 100. ROCZNICĘ ZWYCIĘSKIEJ BITWY WARSZAWSKIEJ W HOŁDZIE BOHATERSKIM OBROŃCOM OJCZYZNY PRZED SOWIECKĄ NAWAŁĄ W IMIENIU MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Tablica pamiątkowa zostanie uroczyście odsłonięta i poświęcona podczas uroczystości państwowych przy grobie nieznanego żołnierza już w najbliższą sobotę 15 sierpnia br. Uroczystości państwowe zostaną poprzedzone Mszą świętą w intencji Ojczyzny, celebrowaną w łódzkiej bazylice archikatedralnej o godz. 9:30, której przewodniczyć będzie metropolita łódzki - ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.