Autor: Archidiecezja Łódzka
Łódzkiej Kościoły Stacyjne 2020 #10- kościół Trójcy Przenajświętszej

O doskonałości chrześcijańskiej mówił w swoje homilii Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek, który przewodniczył Mszy św. w Wielkopostnym Kościele Stacyjnym.

W pierwszą sobotę miesiąca wierni zgromadzili się w kościele Trójcy przenajświętszej, aby poprzez pielgrzymowanie do Kościołów Stacyjnych, udział we Mszy Św., ofiarowanie odpustu za dusze czyśćcowe jeszcze lepiej przygotować się na Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

W swojej homilii Abp Ziółek mówił, że wezwanie do doskonałości o której mowa w dzisiejszej Ewangelii wydaje nam się niemożliwa do realizacji. „Czy my słabi i grzeszni ludzie w ogóle możemy myśleć o doskonałości jaką posiada sam Pan Bóg. Jezus mówi, że wszystko możliwe jest dla tego kto wierzy. Jeżeli więc ożywia nas Duch wiary, możemy o doskonałości nie tylko myśleć, ale możemy Boga w tej doskonałości naśladować i tak jak On miłować wszystkich ludzi: dobrych i złych. Jest to trudna sprawa. Niechęć, a nawet nienawiść do nieżyczliwych nam ludzi jest jakby naturalnym odruchem i zdaje się być w pełni usprawiedliwiona. Nie tak jednak rozumie tę rzecz Chrystus. Dla niego jak i dla jego uczniów przykład stanowi Ojciec Niebieski, który kocha jednakowo wszystkich ludzi”- mówił Ksiądz Arcybiskup.

Dalej Arcybiskup Senior mówił, że „kiedy miłujemy tych którzy nas miłują, nie wykonujemy żadnych wielkich rzeczy. Jesteśmy po prostu sprawiedliwi i wdzięczni. Kiedy przyjmujemy postawę otwartego serca i wyciągniętych dłoni względem tych, którzy nas nienawidzą, wtedy ukazujemy już wysoką klasę naszej chrześcijańskie doskonałości. Wówczas posiadamy w sobie coś z doskonałości samego Boga.”