Łódzkie Kościoły Stacyjne 2020 #5 – Kościół św. Franciszka z Asyżu

- U początku Wielkiego Postu patrzymy na Jezusową zapowiedz życia wiecznego z nadzieją, bo życie wieczne nie zacznie się po naszej śmierci, nie zacznie się na końcu czasów, kiedy Jezus przyjdzie sądzić żywych i umarłych. To życie wieczne zaczyna się jest już teraz, gdy kocham ciebie bracie i siostro jak siebie samego, gdy kocham ciebie mój bracie i siostro w Chrystusie, gdy kocham ciebie mój bracie Chrystusie. To właśnie od tej miłości do Ciebie Panie Jezu obecny w drugim człowieku będzie zależało życie wieczne. – mówił bp Marek Marczak.

Poniedziałkowe pielgrzymowanie do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi zaprowadziło pielgrzymów na liturgię stacyjną do kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu w Dekanacie Łódź Retkinia – Ruda. Tam Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił ksiądz biskup Marek Marczak – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

Ksiądz biskup Marek odwołał się do sceny sądu ostatecznego zapisanego w ewangelii św. Mateusza – ten obraz sądu z ust Pana Jezusa jest bardzo ciekawy, bo jedynym kryterium jakie będzie wówczas obowiązywało – według zapowiedzi Pana Jezusa - będzie kryterium miłości! – zaznaczył kaznodzieja.

- Któż może się porównać z Jezusem Chrystusem naszym Panem, który płacze w każdym porzuconym i opuszczonym człowieku, także tym leżącym na ulicy, na którego można spojrzeć z obojętnością, albo też okazać miłosierdzie? – pytał kaznodzieja. - Jednak kiedy On – Jezus, zasiądzie na tronie pełnym chwały, posadzi obok siebie wszystkich swoich braci najmniejszych oraz tych, którzy dobrowolnie dzielili się z nimi chlebem, wodą oraz wszelkim dobrem. – podkreślił hierarcha.

Po zakończeniu Eucharystii odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia, za którą można uzyskać odpust zupełny.