Autor: Archidiecezja Łódzka
Łódzkiej Kościoły Stacyjne 2020 #3- Kościół Najświętszego Serca Jezusa (Retkinia)

O poście mówił w swoimi słowie skierowanym do wiernych Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski, który przewodniczył Mszy Św. w kolejnym Kościele Stacyjnym Archidiecezji Łódzkiej.

„Uczniowie Jezusa byli wierni duchowi nauczania swojego Mistrza. Nie pokazywali ludziom, że się modlą, że przeznaczają jakieś swoje dobra na jałmużnę dla biednych, czy praktykują post. Post o którym mowa w dzisiejszej Ewangelii nie pochodzi z czasów Jezusa. To nie Jezus pierwszy mówił o praktyce jako ważnej w życiu człowieka. O praktyce postu spotykamy się już w Starym Testamencie”- mówił w swojej homilii Ksiądz Biskup.

Kolejnym Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym będzie parafia Najświętszej Eucharystii.