400 wolontariuszy na Arenie Młodych

Witali młodzież przychodzącą do łódzkiej Atlas Areny, wskazywali drogę do miejsca w danym sektorze, rozdawali przygotowany wcześniej poczęstunek, pomagali niepełnosprawnym i wykonywali wiele innych czynności – mowa o wolontariuszach, bez których wydarzenie ewangelizacyjne, jakim jest Arena Młodych, nie mogłoby zaistnieć.

- W tym roku na nasze zaproszenie do pomocy w przygotowaniu i przebiegu Areny Młodych zgłosiło się blisko 400 wolontariuszy. – tłumaczy ks. Gabriel Kołodziej, odpowiedzialny za wolontariat Areny. – Do wolontariatu mógł zgłosić się każdy, a warunkiem było wypełnienie kwestionariusza, a w przypadku niepełnoletnich niezbędna była jeszcze zgoda rodziców lub opiekunów. – dodaje ks. Kołodziej.

-Zgłosiłam się do wolontariatu, ponieważ chciałam  aktywnie wziąć udział w Arenie Młodych i nie być tylko obserwatorem, ale jakoś pomóc. – tłumaczy Agata Leman z Łodzi. – Lubię pomagać, dlatego też moim zadaniem jest dziś tutaj wskazywanie miejsc na widowni. – dodaje.

- Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie moja koleżanka Kamila, która już w zeszłym roku była wolontariuszką. – mówi Olga Tomczak ze Zgierza. – Moim zadaniem na Arenie jest rozdawanie słodkości uczestnikom spotkania. – dodaje.

- Pomoc wolontariuszy jest nieoceniona. W tym roku mamy wielu nowych wolontariuszy, ale są i tacy, którzy pomagają nam w wielu uroczystościach i akcjach ewangelizacyjnych, a zaczęli swoją przygodę z wolontariatem już w czasie Światowych Dni Młodzieży w diecezjach, w 2016 roku. – podkreśla ks. Kołodziej.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy podjęli się ofiarnej posługi jako wolontariusze w czasie dwudniowego spotkania na łódzkiej Atlas Arenie.