Archidiecezja Łódzka
Niedziela Miłosierdzia Bożego 23 IV 2017
16:00 | 22.04.2017 | Wyświetleń: 1326

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 23 kwietnia 2017 r.

1. Wspólnota „Legion Małych Dusz” organizuje w dniach od 25 do 31 lipca rekolekcje w miejscu wielu uzdrowień w Sanktuarium Matki Bożej Ubogich w Banneux (czyt. Bane) w Belgii. Ogólnopolski dzień skupienia tej wspólnoty będzie miał miejsce w sobotę 17 czerwca w kościele Sióstr Karmelitanek w Łodzi (ul. Św. Teresy 6). Mszy Św. o godz. 11.30 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Marek Marczak Administrator Archidiecezji Łódzkiej. Szczegóły podane są na plakacie wywieszonym w gablocie.

2. Duszpasterstwo Pracowników Nauki Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na spotkanie pracowników wyższych uczelni. Będzie miało ono miejsce we wtorek 25 kwietnia o godz. 19.00 w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka” (Łódź, ul. ks. I. Skorupki 5). Program wtorkowego spotkania będzie następujący:
godz. 19.00 – Eucharystia,
godz. 19.45 – konferencja księdza prof. dra hab. Waldemara Glińskiego poświęcona historii kształcenia duchowieństwa w Polsce.

3. W dniach 14-16 czerwca w Moszczenicy pod hasłem Idźcie i głoście odbędą się Chrześcijańskie Spotkania Młodych – Moszczenica 2017. Organizatorami tego przedsięwzięcia są Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy oraz Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy. Ideą Spotkań jest promowanie wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich poprzez uwielbienie Boga, muzykę niosącą przesłanie inspirowane Ewangelią oraz współzawodnictwo sportowe.

Niezwykle ważnym elementem będzie Msza św. o godz. 11.00 w kościele parafialnym (ul. Cmentarna 6) pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Marczaka Administratora Archidiecezji Łódzkiej z procesją Bożego Ciała, do uczestniczenia w której organizatorzy zapraszają wszystkich obecnych na spotkaniu. Drugim ważnym elementem będzie wspólna modlitwa uwielbienia w amfiteatrze przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy (ul. Dworcowa 16 a) rozpoczęta o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, po którym nastąpi uroczyste wniesienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji ze spotkań młodzieży w Lednicy. Uwielbienie Boga Żywego poprowadzą: Mocni w Duchu, Magda Anioł, Viola Brzezińska, Fragua, Metanoia oraz gospodarze: Schola Dziecięco-Młodzieżowa z Parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy i Zespół Muzyczny im. Bł. Wincentego Matuszewskiego. Świadectwem swojego życia podzielą się: Krzysztof Sowiński (członek wspólnoty Głos Pana w Skierniewicach) oraz Piotr Oleksik (założyciel grupy piłkarskiej Mekka Street współpracującej z Fundacją Realu Madryt). Modlitwie przewodniczył będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Marczak.

Organizatorzy chcąc uatrakcyjnić czas oczekiwania na modlitwę i koncerty proponują uczestnikom możliwość udziału w tematycznych warsztatach oraz kibicowanie piłkarzom reprezentującym Policję i Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Udział w całym przedsięwzięciu jest całkowicie bezpłatny. Osoby przyjezdne będą mogły skorzystać z darmowego, strzeżonego i monitorowanego video pola namiotowego z dostępem do sieci Internet. W czwartek i piątek organizatorzy zapraszają uczestników na bezpłatną zupę.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego rozpoczęcia wakacji z Chrystusem poprzez uczestnictwo w Chrześcijańskich Spotkaniach Młodych. Patronatem Honorowym spotkanie obieli: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Marczak Administrator Archidiecezji Łódzkiej oraz Marceli Piekarek Wójt Gminy Moszczenica. Patronat Medialny – TVP3 Łódź.