Home / Aktualności / Pielgrzymka Rady Parafialnej „Śladami św. Brata Alberta”

Pielgrzymka Rady Parafialnej „Śladami św. Brata Alberta”

W dniach 29.04 – 03.05.2017 Rada Parafialna wraz z księdzem proboszczem Kazimierzem, odwiedziła miejsca związane z życiem Adama Chmielowskiego – św. Brata Alberta. Poznawaliśmy koleje życia powstańca, wybitnego artysty, świętego, który oddał się działaniu na rzecz najbardziej potrzebujących, ubogich, nędzarzy.

Podczas pielgrzymki odwiedziliśmy między innymi miejsce urodzin Adama Chmielowskiego – Igołomię, gdzie chlebem i słowami świętego „bądźcie dobrzy jak chleb” przywitała nas, w muzeum Brata Alberta, jedna z sióstr Albertynek – siostra… Alberta :) Odwiedziliśmy miejsca walk powstańczych, w których brał udział Adam Chmielowski: Złoty Potok i Mełchów.

W sanktuarium Ecce Homo w Krakowie zobaczyliśmy oryginał obrazu Ecce Homo namalowany przez świętego, a przedstawiający wizerunek cierpiącego Chrystusa. Obraz ten stał się malarskim zapisem przemiany wewnętrznej wybitnego malarza – w świętego. Modliliśmy się tam przed relikwiami św. brata Alberta Chmielowskiego i bł. Bernardyny Jabłońskiej – założycieli zakonów Albertynów i Albertynek.

W pielgrzymowaniu śladami brata Alberta towarzyszyli nam apostołowie Miłosierdzia – święty Jan Paweł II oraz święta Siostra Faustyna Kowalska. W Krakowie uczestniczyliśmy w niezapomnianych Mszach Świętych w Sanktuarium Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Następnie wyruszyliśmy do Zakopanego, gdzie na Kalatówkach brat Albert zbudował kaplicę oraz pustelnię, w której mieszkał i modlił się. W kaplicy przed krzyżem, odnowionym przez Stanisława Witkiewicza (ojca Witkacego), uczestniczyliśmy we Mszy Świętej.

W czasie pielgrzymki podziwialiśmy piękno Krakowa – miasta polskich królów i wielu świętych oraz wiosennej przyrody polskich Tatr.

Dopełnieniem naszej wędrówki był udział w uroczystej Mszy Świętej z okazji 3-go maja, w bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach, kościele parafialnym Karola Wojtyły. Zwiedziliśmy także odnowione muzeum poświęcone życiu Wielkiego Papieża. W drodze powrotnej podziękowaliśmy Bogu za czas umocnienia naszej wiary, przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, gdzie również modliliśmy się za Was Drodzy Parafianie i za naszą parafię.

Scroll To Top