Home / Aktualności / Pielgrzymka Rady Parafialnej

Pielgrzymka Rady Parafialnej

W dniach 30 Iv – 4 V 2016 r., śladami św. Faustyny, odbyła się pielgrzymka Rady Parafilanej na Litwę, (głownie do Wilna). Wilno to miasto o przebogatej kulturze katolickiej i prawosławnej, słynące z cudownego obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej, z objawień Jezusa Miłosiernego świętej siostrze Faustynie Kowalskiej oraz z przebogatej historii. Miasto było bowiem zamieszkiwane przez wielkich Polaków, między innymi poetów Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego, a także narodowych bohaterów, wśród których szczególnie godzi się wymienić rotmistrza Witolda Pileckiego. W czasach II Rzeczypospolitej Wilno należało do Polski, zaś w latach 1569-1795 w ramach Wielkiego Księstwa Litewskiego należało do Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Z racji trwania nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia był to czas szczególnej łaski, w którym powierzaliśmy Bogu w Trójcy Jedynemu za wstawiennictwem Najświętszej i Niepokalanej Maryi Panny całą naszą parafię, prosząc o nawrócenie dla tych z nas, którzy zagubili wiarę, o łaskę pomocy dla cierpiących, a także o miłość, jedność i radość dla wszystkich rodzin zamieszkujących parafię.

Z serca składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Proboszczowi Kazimierzowi Zaleskiemu za organizację pielgrzymki, Pani Grażynie za amimowanie modlitw, pieśni religijnych i patriotycznych. Tym, którzy duchowo łączyli się z nami w czasie pielgrzymki,  niech dobry Bóg sprawi, by modlitwy zanoszone w codziennych Eucharystiach sprawowanych w miejscach świętych wyjednają  im i wszystkim parafianom potrzebne łaski do odważnego i głębokiego wyznawania świętej wiary katolickiej.

Scroll To Top