Home / Aktualności / Dzień Jedności Służby Liturgicznej

Dzień Jedności Służby Liturgicznej

21 listopada 2015 r., w sobotę  poprzedzającą uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w bazylice archikatedralnej zgromadziła się Liturgiczna Służba Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej. Ceremoniarze, lektorzy, ministranci, kandydaci, przybyli aby wspólnie spotkać się i modlić o wytrwałość w służbie przy ołtarzu Pańskim. Tegoroczny dzień jedności służby liturgicznej, upłynął pod hasłem: Spotkajmy się u źródła. Źródłem, które jednoczy wszystkich jest Chrystus, ale także sakrament przez Niego ustanowiony, tj. chrzest. Spotkanie zgromadziło ponad tysiąc uczestników. Rozpoczęło się od związania wspólnoty o godz. 10:00 i śpiewu, który animował klerycki zespół muzyczny. Następnie celebrowana była Msza święta, a przewodniczył jej biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej, ks. bp Marek Marczak. Zwracając się do licznie zgromadzonych ministrantów mówił o planie, który Pan Bóg ma dla każdego z nas i o tym, że nie wolno nam się tego planu obawiać, a wręcz przeciwnie, współpracować z łaską Bożą. Ksiądz biskup, podzielił się także świadectwem swojego życia i powołania ministranckiego i kapłańskiego.

Scroll To Top