Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Nasze galerie
29 kwietnia 2010
Podsumowanie akcji Pola Nadziei

Ponad tysiąc osób, głównie uczniów, wzięło udział w tegorocznej akcji "Pola Nadziei". W jej ramach, jeszcze jesienią, powstało 28 pól, na których wolontariusze zasadzili żonkile. W 24 szkołach prowadzona była akcja edukacyjna na temat idei opieki hospicyjnej. Całość zorganizowała łódzka Caritas.

11 kwietnia 2010
Caritas obchodziła jubileusz w cieniu tragedii

Dzięki Caritas na rzesze potrzebujących pada cień wielorakiego dobra - mówił 11 kwietnia w łódzkiej katedrze abp Władysław Ziółek. Łódzka Caritas świętuje w tym roku 20-lecie istnienia. Eucharystia w bazylice archikatedralnej była głównym punktem obchodów jubileuszu.

8 kwietnia 2010
Caritas szuka zdjęć

Łódzka Caritas poszukuje zdjęć dokumentujących działalność charytatywną Kościoła w Łodzi zarówno w okresie przedwojennym jak i tuż po wojnie - przed likwidacją organizacji. "Z pewnością żyje jeszcze wielu ludzi, którzy byli choćby wychowankami prowadzonych przez Caritas dzieł" - uważa ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor łódzkiej Caritas.

Drugi chłopiec w Oknie Życia w Piotrkowie Trybunalskim

W środę, 31 marca 2010 roku, o godz.16.15, w domu Sióstr Salezjanek przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim po raz kolejny odezwał się alarm z Okna Życia. I tym razem siostry znalazły niemowlę! Okazało się, że to chłopiec. - Przy chrzcie z wody otrzymał imię Dominik -informuje s. Jadwiga, salezjanka.

25 marca 2010
Spacerownik dla Caritas

Co czwarta złotówka pochodząca ze sprzedaży przewodnika "Spacerownik łódzki" pójdzie na wsparcie działalności hospicyjnej łódzkiej Caritas. Akcja trwa do końca marca w Manufakturze.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej