Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Nasze galerie
Anioł Miłości Bliźniego

aniol

Nagroda „Anioł Miłości Bliźniego” jest coroczną indywidualną nagrodą przyznawaną przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej od 2005 roku i ma na celu wyróżnienie osoby fizycznej lub instytucji, która wspiera działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Łódzkiej i wykazując „wyobraźnię miłosierdzia” promuje postawę miłości bliźniego.

Anioł Miłości Bliźniego 2016

AMB_2016_1W środę, 16 listopada 2016 roku, podczas uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, w kaplicy ośrodka Caritas w Drzewocinach, wolontariuszka łódzkiej Caritas – p. Małgorzata Sabela - uhonorowana została nagrodą Anioł Miłości Bliźniego. Ta coroczna indywidualna nagroda, przyznawana przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej od 2005 roku, ma na celu wyróżnienie osoby fizycznej lub instytucji, która promuje postawę miłości bliźniego. Gratulujemy!

Anioł Miłości Bliźniego 2015

AMB_2015_112 kwietnia 2015 roku, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas, w roku 25-lecia działalności łódzkiej Caritas Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski wręczył nagrody „Anioł Miłości Bliźniego”, przyznawane przez łódzką Caritas. W tym roku otrzymali je księża: ks. Jacek Ambroszczyk, były wicedyrektor i dyrektor łódzkiej Caritas oraz ks. Marcin Grzelak, zastępca dyrektora Caritas w latach 2003 – 2013. Wręczenie statuetek odbyło się na zakończenie dziękczynnej Mszy Świętej w łódzkiej Archikatedrze, którą Ksiądz Arcybiskup odprawił we wspólnocie pracowników, wolontariuszy, podopiecznych i tych, którzy włączają się w pomoc charytatywną Caritas.

Anioł Miłości Bliźniego 2014

AMB_2014_EOW niedzielę, 16 listopada 2014 roku, podczas uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, w kaplicy ośrodka Caritas w Drzewocinach, wolontariuszki łódzkiej Caritas – s. Barbara Sitek i p. Ewa Olczak - uhonorowane zostały nagrodą Anioł Miłości Bliźniego. Ta coroczna indywidualna nagroda, przyznawana przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej od 2005 roku, ma na celu wyróżnienie osoby fizycznej lub instytucji, która promuje postawę miłości bliźniego. Gratulujemy!

Anioł Miłości Bliźniego dla Firmy Grot

amb2013_1W dniu 16 grudnia 2013 roku, w ramach podsumowania akcji "Serce na gwiazdkę", ogłoszony został laureat Nagrody Anioł Miłości Bliźniego w 2013 roku. Kapituła Nagrody przyznała statuetkę Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego Grot. Wręczenie nagrody odbyło się w dniu 24 stycznia 2014 roku, w siedzibie firmy. Statuetkę odebrał p. Józef Grot, właściciel zakładu. Gratulujemy!

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej