Caritas Archidiecezji Łódzkiej

SKC_zdjęcie_główne

90-423 Łódź, ul. Piotrkowska 85
tel.: (+48 42) 632 24 20

Szkolne Koła Caritas to organizacje młodzieżowe i dziecięce. Działają na terenie szkoły pod nadzorem Dyrekcji i włączają się na zasadzie wolontariatu w charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą działalność Caritas.
Celem Szkolnych Kół Caritas jest zaspokojenie duchowych i społecznych potrzeb młodego pokolenia katolików oraz podejmowanie przez nich dzieł miłosierdzia. Utworzenie takiej organizacji wśród dzieci i młodzieży daje szansę pogłębiania wartości chrześcijańskich, rozwoju i kształtowania człowieka w duchu miłosierdzia. Działalność młodego pokolenia w określonych ramach struktury Szkolnych Kół Caritas kształtuje i formuje przyszłą kadrę wolontariuszy, doskonale znających problematykę dobroczynności. Daje gwarancję ukształtowania człowieka o silnej odpowiedzialności za drugą osobę, który w przyszłości może sam animować charytatywne przedsięwzięcia Kościoła.

Kliknij ikonę dysku z prawej strony ekranu, aby pobrać dokumenty.

Szkolne Koła Caritas na Dzień Papieski 2021

kremówki_2015_1W niedzielę, 10 października 2021 roku, z okazji XXI Dnia Papieskiego, wolontariusze z 45 Szkolnych Kół Caritas z terenu archidiecezji Łódzkiej zapraszają na papieskie kremówki. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas. Niech te słodkości, wraz z popołudniową kawą lub herbatą, tak ulubione przez św. Jana Pawła II, będą okazją do rodzinnych rozmów i rozważań nauki i myśli naszego umiłowanego Ojca Świętego. Kremówki papieskie będą dostępne w 40 parafiach w Łodzi i okolicznych miejscowościach. Kremówki to wypiek Cukierni Dybalski. W niedzielę rozprowadzimy 16 tysięcy ciastek.

Caritas na Dzień Dziecka 2021

pudełko szczęścia 2021Maskotki, książki, gry planszowe, słodycze, sprzęt sportowy – to zawartość 15 tysięcy Pudełek Szczęścia, które za pośrednictwem Caritas diecezjalnych w całej Polsce trafią do dzieci m.in. ze świetlic środowiskowych, domów dziecka, domów samotnej matki oraz do rodzin znajdujących się pod opieką Parafialnych Zespołów Caritas. Łódzka Caritas rozdała 550 pudełek dla podopiecznych świetlic środowiskowych Caritas, wolontariatu korepetycyjnego oraz Szkolnych Kół Caritas.

Szkolne Koła Caritas na Dzień Papieski 2020

kremówki_2015_1W niedzielę, 11 października 2020 roku, z okazji XX Dnia Papieskiego, wolontariusze z 35 Szkolnych Kół Caritas z terenu archidiecezji Łódzkiej zapraszają na papieskie kremówki. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas. Niech te słodkości, wraz z popołudniową kawą lub herbatą, tak ulubione przez św. Jana Pawła II, będą okazją do rodzinnych rozmów i rozważań nauki i myśli naszego umiłowanego Ojca Świętego. Kremówki papieskie będą dostępne w ponad 30 parafiach w Łodzi i okolicznych miejscowościach. Kremówki to wypiek Cukierni Dybalski. W niedzielę rozprowadzimy 11 tysięcy ciastek.

XVII Zbiórka Żywności Caritas

zbiórka_grudzień_2017_240w piątek i sobotę, 6 i 7 grudnia 2019 roku, Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje kolejną, siedemnastą, zbiórkę żywności w ramach Zbiórki Żywności Caritas w Polsce. Na terenie naszej archidiecezji zbiórka zostanie przeprowadzona w 105 sklepach sieci m.in. Biedronka, Lidl, Carrefour, Tesco,  POLOmarket czy Kaufland, ale również mniejszych sieci handlowych i lokalnych placówkach w Łodzi i oraz Bełchatowie, Pabianicach, Zgierzu, Aleksandrowie Łódzkim, Dłutowie, Dobroniu, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim, Koluszkach, Konstantynowie Łódzkim, Łasku, Zelowie, Moszczenicy, Tuszynie, Rzgowie, Poddębicach i Gałkówku. W naszej archidiecezji w zbiórkę zaangażuje się prawie tysiąc wolontariuszy z Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej