Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
3 marca 2013
Tysiąc wolontariuszy zbierze żywność dla Caritas

W 65 sklepach na terenie archidiecezji łódzkiej prowadzona będzie 8-9 marca zbiórka żywności w ramach IV Zbiórki Żywności Caritas w Polsce. Artykuły spożywcze z długim terminem przydatności zostaną przekazane najuboższym w ramach pomocy doraźnej i akcji świątecznych. W zbiórce weźmie udział prawie tysiąc wolontariuszy.

Jałmużna wielkopostna 2013 - Wiara działająca w miłości

U progu Wielkiego Postu, w Środę Popielcową, 13 lutego 2012 roku, Caritas w Polsce rozpoczyna kampanię Jałmużna Wielkopostna 2013. Hasło tegorocznej kampanii – "Wiara działająca w miłości" – zachęca do świadectwa wiary w konkretnych czynach, w okazywaniu miłosierdzia bliźnim. Celem tegorocznej jałmużny wielkopostnej jest wsparcie leczenia dzieci i dorosłych. Łódzka Caritas przygotowała 30 tysięcy tekturowych skarbonek, które trafiły do parafii archidiecezji łódzkiej i Szkolnych Kół Caritas. Do skarbonek trafią pieniądze, które zaoszczędzimy rezygnując w Wielkim Poście z drobnych, ale konkretnych przyjemności (słodycze, papierosy, alkohol, różne formy rozrywki).

XXI Światowy Dzień Chorego

W poniedziałek, 11 lutego 2013 roku, obchodzony będzie XXI Światowy Dzień Chorego. Hasłem tegorocznego dnia są słowa Chrystusa, które skierował do uczonego w Prawie w rozmowie o tym, kto jest bliźnim: "Idź, i Ty czyń podobnie" (Łk 10,37).

Tradycyjnie już Caritas w Polsce przygotowała obrazki z modlitwą za chorych i fragmentem orędzia Benedykta XVI na XXI Światowy Dzień Chorego. Księża dyrektorzy i kapelan hospicjum domowego łódzkiej Caritas odwiedzą w tym dniu podopiecznych hospicjum. W kościele Matki Bożej Bolesnej, u ojców pasjonistów w Łodzi, przy Alei Pasjonistów 23, o godz. 10.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji chorych. Po homilii kapłani udzielą chorym sakramentu namaszczenia chorych. Po eucharystii zaplanowano adorację Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo indywidualne chorych.

Chłopiec znaleziony w Oknie Życia został porwany!

Półtoraroczny chłopiec, podrzucony w piotrkowskim Oknie Życia 30 stycznia przed południem, został wcześniej porwany. Dziecko uprowadził z Sulejowa 21-letni mężczyzna. Policja ustala przyczyny zdarzenia.

30 stycznia 2013
Chłopiec w Oknie Życia w Piotrkowie Trybunalskim

Półtoraroczny chłopiec został znaleziony w Oknie Życia w Piotrkowie Trybunalskim. Siostry salezjanki, opiekujące się Oknem usłyszały alarm dźwiękowy ok. godz. 11.10. Po kilkunastu minutach chłopiec trafił do miejscowego szpitala. To już trzecie dziecko w piotrkowskim Oknie.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej