"Kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną" - sztafeta u Najświętszego Zbawiciela

Już od wczesnych godzin popołudniowych, w poniedziałek 24 kwietnia, liczna grupa wiernych wraz z duszpasterzami zgromadziła się na wspólnej modlitwie o święte powołania kapłańskie.

Najswietszy_Zbawiciel_2

Kulminacyjnym momentem była Eucharystia sprawowana przez ks. dr. Sławomira Sosnowskiego wraz z ks. Proboszczem Grzegorzem Klimkiewiczem, w której wzięli udział także trzej klerycy. Wykładowca łódzkiego seminarium dzielił się swoim osobistym doświadczeniem odkrywania powołania kapłańskiego, które zrodziło się w tej wspólnocie parafialnej. "Święty Wojciech, którego uroczystość dzisiaj obchodzimy, znosił wiele przeciwności, aby być wiernym swemu powołaniu. I pozostał takim do końca. (...) Nie koniecznie potrzeba licznych powołań. Wystarczy, aby były święte. Kapłan, który jest święty przybliży do Boga tłumy" - powiedział kaznodzieja.

Najswietszy_Zbawiciel_3

Na zakończenie jeden z kleryków streścił swoją drogę odkrywania powołania. To serdeczne spotkanie było okazją do zamienienia kilku zdań z parafianami i podziękowania za wszelkie wsparcie oraz modlitwy zanoszone do Najświętszego Zbawiciela za święte powołania do służby Bożej.

Najswietszy_Zbawiciel_5

Najswietszy_Zbawiciel_6