Autor: Archidiecezja Łódzka
Kwietniowy zjazd Ekumenicznej Szkoły Biblijnej

Kapłaństwo było tematem kwietniowego zjazdu Ekumenicznej Szkoły Biblijnej. Wykłady odbyły się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, a zaprezentowali je ks. Janusz Nawrot oraz Artur Jemielita.

O kapłaństwie Starego i Nowego Przymierza. Wykładowca w dwóch wykładach wyjaśniał kapłaństwo prezentowane w Starym i Nowym Testamencie.  W pierwszym wykładzie ks. Janusz Nawrot omawiał kapłaństwo Starego Testamentu, a w drugim wykładzie przedstawił relację jak to wygląda w Nowym Testamencie.

Drugim wykładowcą kwietniowego zjazdu był Artur Jemielita z Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, który mówił o powszechnym kapłaństwie wiernych na mocy chrztu. W swoim wykładzie zaczął od chrztu i jego kontekście historycznym, następnie o kapłaństwie w tradycji Biblii i Kościoła. W kolejnej części swojego wykładu mówił o tym dla kogo jest kapłaństwo.

Kolejny zjazd Ekumenicznej Szkoły Biblijnej odbędzie się 11 maja i poświęcony będzie ofierze jaką ludzie składali Bogu, a także o ofierze Jezusa jako przebłaganie za grzechy.

Ekumeniczna Szkoła Biblijna to wspólne dzieło Archidiecezji Łódzkiej i łódzkiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej gromadzi wykładowców Biblii z różnych wyznań chrześcijańskich, którzy w czasie wykładów dzielą się ze słuchaczami interpretacją Pisma Świętego wg swojej tradycji kościelnej. Powstała ona w 2019 roku i ma być przede wszystkim pogłębienie życia chrześcijańskiego w świetle żywego Słowa Bożego, a także wprowadzenie w historię biblijną oraz egzegezę tekstu biblijnego. Szkoła ma pomóc poznać się nawzajem i wymieć doświadczeniem spotkania ze Słowem Bożym.