Autor: Papageno Team
Pielgrzymka Środowisk Medycznych na Jasną Górę

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych – Ksiądz Biskup Romuald Kamiński, Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia oraz Duszpasterstwo Środowisk Medycznych Archidiecezji Łódzkiej zapraszają na Jubileuszową 100 Ogólnopolską Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę.

Pielgrzymka, która odbywać się będzie pod hasłem: „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”, zaplanowana jest na 18 i 19 maja br., a jej program jest następujący:

Sobota – 18 maja 2024

• 21.00 - Apel Jasnogórski
  • 21.30 - Droga Krzyżowa
  • 23.00 - Msza Święta w Kaplicy Jasnogórskiej

Niedziela – 19.05.2024

• 08.45 - Konferencja
  • 11.00 - Msza Święta na szczycie Jasnej Góry z Aktem Zawierzenia Polskiej Służby Zdrowia i ogłoszeniem diecezji, która przejmie organizowanie przyszłorocznej pielgrzymki.

Do wspólnego pielgrzymowania zaproszeni są lekarki, lekarze, pielęgniarki, położne, pielęgniarze, ratownicy i ratowniczki medyczne, rehabilitanci, rehabilitantki, diagności laboratoryjni, farmaceuci, farmaceutki, pracownicy hospicjów i domów pomocy społecznej, stacji krwiodawstwa, studentki i studenci kierunków medycznych wraz z wykładowcami, kapelani oraz wszyscy pracownicy placówek medycznych. Zaproszenie kierujemy również do seniorów - emerytów i emerytek, którzy są związani z wymienionymi środowiskami. Niech dla Wszystkich będzie to okazja do integracji, wspólnej modlitwy i dawania świadectwa miłosiernej miłości.