Przedostatniego dnia pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych liturgię w kościele pw. św. Faustyny Kowalskiej sprawował ks. Bp Ireneusz Pękalski.
- Zmiłuj się nade mną, Panie, bo jestem w ucisku, wyrwij mnie z rąk wrogów i prześladowców. Panie, skoro Cię wzywam, niech nie doznam zawodu. Te słowa które zawiera dzisiejsza antyfona na wejście to fragment Psalmu 31. – o zawartych w antyfonie prośbach we wstępie homilii mówił Biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.
- Kiedy możemy radować się odpuszczeniem naszych win i wyzwoleniem z więzów grzechu, które jest zawsze bezinteresownym darem Boga Ojca Bogatego w miłosierdzie, który nie męczy się przebaczeniem? Na to pytanie możemy znaleźć odpowiedź w następujących słowach Modlitwy Pańskiej – Odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. - Przypomnijmy sobie jeszcze następujące słowa Jezusa z kazania na Górze – Jeśli przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw Tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim, potem przyjdź i dar swój ofiaruj. – Te słowa Jezusa należy odczytywać w świetle następujących pouczeń Księgi Mądrości – Tego który się mści, spotka zemsta Pana. On grzechy jego dokładnie zachowa w pamięci, odpuść przewinę bliźniemu, a wówczas gdy błagać będziesz, zostaną ci odpuszczone grzechy. Gdy człowiek żywi złość przeciw drugiemu jakże u Pana będzie szukać uzdrowienia? Nie ma on miłosierdzia nad człowiekiem do siebie podobnym, jakże błagać będzie o odpuszczenie swoich własnych grzechów? Ile razy mamy przebaczać komuś zło, kto zawinił przeciwko nam, czy aż siedem razy? – Pamiętamy, że to było pytanie Piotra skierowane do Jezusa i z pewnością pamiętamy Jezusową odpowiedź – Nie mówię ci że aż siedem razy, ale siedemdziesiąt siedem razy, czyli zawsze! – przypomniał zgromadzonym Biskup Pękalski.
Na koniec homilii kaznodzieja nawiązał do patronki kościoła i miasta Łodzi, św. siostry Faustyny – Za wstawiennictwem św. Faustyny i za jej przykładem wzrastajmy w nadziei, która nie zawodzi, nawet w bardzo trudnych okolicznościach naszego życia, bo ona jest zakotwiczona w Chrystusie, jedynym Odkupicielu, który wraz z Ojcem i Duchem Świętym bogaty jest w miłosierdzie.
Ostatnim przystankiem Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych tegorocznego Wielkiego Postu będzie kościół pw. św. Alberta Chmielowskiego na łódzkim Widzewie.