Autor: Kuria Metropolitalna Łódzka
Bieg po sens - uroczystości odpustowe ku czci św. Faustyny Kowalskiej

Uroczystości odpustowe ku czci św. Faustyny Kowalskiej patronki Łodzi rozpoczną się w sobotę 5 października o godz. 12.00 w Parku „Wenecja” im. Juliusza Słowackiego (przy ul. Pabianickiej), gdzie św. Faustyna, podczas zabawy tanecznej, miała pierwsze objawienie.

Zostanie tam wykonany największy, jak planujemy, taniec „belgijka”, do którego zapraszamy w sposób szczególny młodzież. Po tańcu nastąpi „bieg po sens” do łódzkiej katedry, tak jak zrobiła to 100 lat temu Helena Kowalska. Po dotarciu do katedry o godz. 13.00 uwielbimy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, odmówimy Akt Zawierzenia Archidiecezji Bożemu Miłosierdziu oraz wysłuchamy konferencji na temat powołania chrześcijańskiego.

Następnie o godz. 14.30 wyruszy procesja z relikwiami św. Faustyny ul. Piotrkowską do kościoła pod jej wezwaniem na Placu Niepodległości, gdzie celebrowana będzie około godz. 15.00 Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia.