Autor: Luiza Organek i Kaja Kaźmierska
Od Słuchania do Misji. Proces Synodalny w Parafii - warsztat synodalny

22 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym, odbyły się warsztaty „Od Słuchania do Misji. Proces Synodalny w Parafii”. Jest to program organizowany przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego, który ma na celu realizację procesu synodalności w parafii. Program składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie, przeprowadzane są warsztaty, drugi etap polega na odwiedzeniu parafii, aby rozpocząć i kontynuować kolejne kroki procesu synodalności. Raz w miesiącu dla koordynatorów przewidziane są spotkania on-line, na których będziemy dzielić się postępami i wyzwaniami w pracy w parafiach. W warsztatach wzięło udział 25 osób. Celem warsztatów jest wsparcie "synodów" parafialnych trwających w naszej diecezji. Przypominamy, że kardynał Grzegorz Ryś zainaugurował "synody" parafialne 16 września 2023 roku. Przed nami jeszcze rok pracy - "synody" parafialne zakończą się 8 czerwca 2025 w uroczystość zesłania Ducha Świętego.

PLAN WARSZTATÓW 22 czerwca

• 9:00 – 10:00 Synodalna parafia – teoria i dyskusja - ks. prof. Tomasz Wielebski
  • 10:00 – 10:45  Jak realizować proces synodalny w parafii? Praktyczne etapy -  Marcin Jewdokimow
  • 10:45-11:15 – przerwa kawowa