Autor: FB parafii pw. św. Elżbiety Węgierskiej i bł. o. Anastazego Pankiewicza w Łodzi
Rocznica męczeńskiej śmierci bł. o. Anastazego Pankiewicza

W poniedziałek 20 maja przypadła kolejna rocznica męczeńskiej śmierci bł. Anastazego Pankiewicza.

Z tej okazji podczas Mszy Świętej pod przewodnictwem bpa Marka Marczaka w kaplicy Domu Generalnego Sióstr Antonianek poświęcona została tablica upamiętniająca o. Anastazego. Zostanie ona zawieszona na kaplicy cmentarnej pw. św. Wincentego przy ul. Smutnej, gdzie o. Pankiewicz podczas wojny sprawował Eucharystie.

Obecny na uroczystościach Ojciec Prowincjał Egidiusz Włodarczyk OFM podarował Siostrom Antoniankom relikwie bł. Anastazego - koralik z jego koronki serafickiej (franciszkański różaniec).

Tego samego dnia wieczorem w kościele parafialnym oo. Bernardynów pw. św. Elżbiety Węgierskiej i bł. o. Anastazego Pankiewicza w Łodzi odbyło się nabożeństwo upamiętniające męczeńską śmierć o. Anastazego, któremu przewodniczył o. Amos – proboszcz bernardyńskiej parafii.