Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 2053
Poznajmy się w tańcu | zabawa taneczna dla singli

„Poznajmy się”- to wydarzenie organizowane przy parafii św. Brata Alberta na łódzkim Widzewie. Dzięki takim inicjatywom osoby stanu wolnego mają okazję poznać się poprzez zabawę.

W ostatni weekend maja przy parafii św. Brata Alberta zorganizowana została potańcówka dla osób samotnych. To już siódme tego typu spotkanie i jak zapewniają organizatorzy, na pewno nie ostanie.

Na taką zabawę zaproszone są osoby, które mają możliwość zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ale wciąż nie spotkały osoby, z którą stworzyłyby taki związek. Przy okazji nawiązywane są też inne relacje - koleżeńskie, przyjacielskie. Spotkaniom towarzyszy wsparcie kapłanów, którzy z otwartością podchodzą do inicjatywy i podkreślają, że widzą, jak trudne jest budowanie chrześcijańskich rodzin, ile wymaga pracy, wytrwałej modlitwy. Niedawno błogosławieństwa inicjatywie udzielił też Ksiądz Kardynał Grzegorz Ryś.

- Wiele osób poznaje się przez Internet, chciałyśmy dać niewirtualną alternatywę. Widzimy, że ludzie są spragnieni takiej formy - tłumaczy Karolina, pomysłodawczyni akcji. - W innych miejscowościach inicjatywy dla singli odbywały się od dawna, w naszym mieście tego brakowało - dodaje Asia, jedna z organizatorek.

Za każdym razem prowadzone są zabawy integracyjne, które pomagają przełamać nieśmiałość. Nie ma znaczenia, czy ktoś tańczy profesjonalnie, czy woli "podpierać ściany" - ważne jest, że można poznać innych, będąc sobą. Przy zapisach pilnowana jest równowaga liczebna obu płci.

Czy taki rodzaj zapoznania podczas zabawy przy parafii ma sens? Oczywiście, bo jak zapewniają organizatorzy jest już kilka par, które podczas potańcówki się poznały, a w najbliższym czasie jedna z nich zawrze sakramentalny związek małżeński.