Kard. Ryś członkiem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

Jak poinformowało dziś w południe Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej Ojciec Święty Franciszek minował kardynała Grzegorza Rysia członkiem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Dykasteria Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów (łac. Dicasterium de Cultu Divino et Disciplina Sacramentorum) jest jedną z dykasterii Kurii Rzymskiej. Zajmuje się z ramienia Stolicy Apostolskiej dbaniem o życie liturgiczne w Kościele, zwłaszcza w odniesieniu do praktyki sakramentalnej.

Należy podkreślić, że kardynał Grzegorz od 21 listopada 2020 roku jest już członkiem Dykasterii ds. Biskupów, która rekomenduje nowych biskupów i przedstawia nominacje do zatwierdzenia Papieżowi. Do jej zadań należy ustanawianie, dzielenie i łączenie diecezji.